Altın Fiyatı İçin İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!

121

Altın, önceki gün bir ayın en yüksek seviyesi yakınında sabit kaldı ve çeşitli faktörlerin birleşiminden destek almaya devam etti. Yatırımcılar, Ukrayna krizinin olası ekonomik yansımalarından endişe duymaya devam ediyor. Bu, artan enflasyonist baskılarla birlikte, artan fiyatlara karşı bir önlem olarak güvenli liman olarak görülen altının cazibesini artırdı.  

Teknik fiyat analizi 

Bununla birlikte, Fed’in daha agresif bir politika sıkılaştırmasına yönelik beklentiler ve hisse senedi piyasalarında genel olarak olumlu hava, altın için herhangi bir anlamlı yukarı yönlü hareketi sınırladı. Teknik Birleşme Dedektörü, 1.981 dolar-1.982 dolar bölgesinin (gecenin en yüksek seviyesi) ötesinde sonraki herhangi bir hareketin 1.992 dolar alanı yakınında dirençle karşılaşabileceğini gösteriyor. Bir sonraki ilgili engel, 2.000 dolarlık psikolojik sınırın hemen üzerinde sabitlendi. Söz konusu engellerin aşılması, yükselişe geçen yatırımcılar için yeni bir tetikleyici olarak görülecek ve yakın vadede daha fazla değer kazanma hareketi için zemin hazırlayacaktır. 

Altın Fiyatı İçin İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!

 Günlük Fibonacci yüzde61.8 ve Pivot Noktası bir hafta R2. Bir sonraki ilgili destek, 1.960 dolarlık alanın yakınında sabitlendi. Fibonacci bir ayda yüzde 61.8. İkincisi, gün içi yatırımcılar için önemli bir nokta olarak hareket etmeli. 

 Teknik Birleşme Dedektörü ve altın fiyatını etkileyen faktörler ve 

TCD (Technical Confluences Detector), göstergelerin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin, Pivot Noktalarının vs. sıkışık olduğu fiyat seviyelerini tespit etmek ve belirtmek için bir araçtır. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız, giriş bulacaksınız. Karşı-trend stratejileri için puan ve bir seferde birkaç nokta seçin. Orta ila uzun vadeli bir yatırımcıysanız, bu araç orta ila uzun vadeli bir trendin nerede durabileceği ve pozisyonların nerede çözüleceği veya nerede artırılacağı fiyat seviyelerini önceden bilmenizi sağlar.

Altın Fiyatı İçin İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!
Altın Fiyatı İçin İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!

 

Gelen jeopolitik manşetler, Ukrayna’daki savaşı sona erdirmek için herhangi bir diplomatik çözüm umutlarını boşa çıkardı. Ayrıca, Ukrayna krizinin olası ekonomik etkilerine ilişkin endişeler ve enflasyon korkuları, yükselen fiyatlara karşı bir önlem olarak altının cazibesini artırmaya devam etmelidir. Temel arka plan, boğa yatırımcıları lehine sağlam bir şekilde eğilmiş görünüyor, ancak takip eden satın alma eksikliği, daha fazla kazanç için konumlandırmadan önce biraz temkinli olmayı garanti ediyor. Daha fazla altın haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz…

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku