İşte 2022 yılında Shiba Inu (SHIB)’yu Aya Çıkaracak Faktörler

136

The Motley Fool analistlerinden Keith Speights, meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB)’nun en iyi günlerinin geride kaldığını söylemek için çok erken olduğunu düşünüyor. Aslında, ivme oluşturabilecek güçlü bir toparlanmanın başladığını görmemiz için gerçek bir şans var. Kriptoarena.com olarak bu yazımızda Shiba Inu’nun 2022’nin geri kalanında çılgın geri dönüşler sunabilmesinin dört nedenini paylaşıyoruz.

1. Shiba Inu coin yakma platformu

Shiba Inu’yu daha yükseğe çıkarma potansiyeline sahip en önemli faktörlerden biri yolda olan yanma mekanizmasıdır. ShibaSwap 2.0, bu yıl piyasaya çıktığında uzun zamandır beklenen bir yazma portalına sahip olacak. Dolaşımdaki token arzı azaldıkça SHIB’in fiyatının artması bekleniyor. Ancak asıl soru, ne kadar katalizör yakmanın sağlanacağıdır. Shiba Inu Discord moderatörü SHIBQueenie, ShibaSwap 2.0 ve Shibarium aracılığıyla yıllık olarak yaklaşık 111 trilyon token’ın yakılabileceğini tahmin ediyor. Bu oranda yakma, Shiba Inu’nun beş yıllık bir süre içinde en az beş katına çıkmasına izin verebilir. Ancak bu sonuç portalın ne zaman kullanılabilir olabileceğine bağlıdır.

2. Shiba Inu (SHIB)’nun Robinhood’da listelenmesi

SHIB Ordusu uzun zamandır Robinhood’un (HOOD) Shiba Inu’yu ticaret platformunda destekleyeceğini umuyordu. Bu umutlar şimdi gerçekleşti. Bu haftanın başlarında Robinhood, platformuna Shiba Inu ve diğer üç yeni token’ı eklediğini resmen duyurdu. Shiba Inu’nun fiyatı haberlerle hemen yükseldi. Robinhood’un kararı iki önemli şeyi başardı. İlk olarak, bazıları tarafından karalanan Shiba Inu’ya yeni bir nefes oldu. İkincisi, birçok yatırımcının token’ı daha uygun bir şekilde satın alması için kapı açtı. Bununla birlikte, hareket kripto para birimi için artan talebe yol açarsa, SHIB’nin fiyatı yükselmeye devam edebilir. Yanma konusunda bahsettiğim arz ve talep yasaları, Shiba Inu’ya olan talep artarsa aynen geçerli olabilir.

3. Shibarium

Shibarium’un yaklaşan lansmanının, potansiyel katalizörler listesinde Robinhood’a Shiba Inu’nun eklenmesinden daha üst sıralarda yer alması gerektiğine dair oldukça iyi bir olasılık var. Shibarium, Shiba Inu ekosistemi için planlanmış bir katman-2 çözümüdür. En önemlisi, SHIB token ticareti için işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltacaktır. Shibarium ayrıca bir yanma mekanizmasına sahip olacak. Analist Keith Speights’a göre, Shibarium’un piyasaya sürülmesinin Shiba Inu için ivmeyi ne kadar artıracağını tam olarak tahmin etmek zor. Ancak bu lansman, token için artan talebi harekete geçirecek gibi görünüyor.

4. Metaverse

Shiba Inu, birkaç hafta önce metaverse’sinin lansmanını resmen duyurdu. Metaverse henüz faaliyete geçmedi, ancak kullanıcılar bu hafta sonundan itibaren arazi satın alabilecekler. Metaverse’nin uzun vadede Shiba Inu için bir patlama ya da düşüş fırsatı sunduğunu düşünüyorum.İkinci senaryo, genel metaverse fikri büyük bir şekilde ortaya çıksa bile durum böyle olabilir. Shiba Inu, birçok metaverse rakibinden biridir. Analist, Shiba Inu’nun metaverse çabalarının 2022’de bir katalizör sağlamasını bekliyor. Başka bir şey değilse, ilerleme güncellemeleri token’ı gündemde tutabilir.

Shiba Inu’nun servetinin yalnızca yukarıda listelenen dört katalizöre bağlı olmadığını belirtmek önemlidir. Kripto para piyasasının genel dinamikleri, Shiba Inu’nun performansında büyük rol oynuyor. Yanma, Robinhood, Shibarium ve metaverse ile her şey yolunda gitse bile, Shiba Inu bu yıl yine de büyük kazanımlar elde edemeyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku