‘Altcoin’lerde parti bitti mi?

0 3

Bitcoin bu hafta yeniden 9 bin 300 dolarlı seviyelerden satışlarla karşılaştı ve hafta içerisinde 9 bin dolarlı seviyelere kadar geriledi….

Öte yandan Aurora üç basamaklı bir yüzde ile yükseldi ve ilk 100e girdiğinden altcoin pazarı keskin hareketlerle devam ederken Chainlink ve bazı DeFi tokenleri geri çekiliyor.

Bitcoin’in Tembel Fiyat Hareketleri CryptoPotatonun bildirdiği gibi Bitcoinin temelleri güçleniyor. Madencilerin ağı sürdürmek için kullandıkları hesaplama gücü miktarını ölçen karma oran birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yanıt olarak Bitcoin bloklar arasındaki ortalama süreyi dengelemek için% 10luk büyük bir zorluk ayarlaması yaptı. Sonuç olarak BTC’nin zorluğu ATH’yi 17.35 T’nin üzerine çıkardı.

Ağın güvenliğinin sürekli artmasına ve şu anda en sağlam durumunda olmasına rağmen birincil kripto para biriminin fiyatı onu takip etmiyor. Sadece son beş gün içinde BTC 9.000 ile 9.300 dolar arasındaki sıkı aralığının dışına çıkmadı.

Bu yazı yazılırken Bitcoin bir kez daha 9.200 dolar seviyesindeki önemli direnişi kırmak için başarısız bir girişimin ardından 9.200 dolar seviyesinde bulunuyor. Sonunda aşağı çekilirse BTC 9.600 $ ve ardından 9.800 $ ile karşılaşacak. Alternatif olarak Bitcoin güneye yöneliyorsa psikolojik 9.000 dolarlık hat büyük destek sağlıyor.

Eski Pazarlar Düştü

S&P 500 Dow Jones ve Nasdaq ABDnin birbirini izleyen birkaç gün boyunca yaklaşık 60.000 onaylanmış koronavirüs vakası kaydettiğine rağmen dünkü seansta oldukça cesaret verici olmaya başladı. Bununla birlikte gün içi kazanımlar hızla göz ardı edildi. S&P 3155te kapanırken% 1lik bir düşüşle Nasdaq% 2den fazla 10.390a yükseldi.

Ancak üç büyük ABD hisse senedi endeksinin vadeli işlem sözleşmeleri gecelik ticarette değer kazandı. Dow’un vadeli işlemleri 50 puan Nasdaq 100 ve S&P 500 vadeli işlemleri sırasıyla% 0.4 ve% 0.15 arttı.

Bu artışlar JPMorgan Chase Wells Fargo ve Citigroup dahil olmak üzere birçok büyük bankanın kazançlarını Salı günü açılış zilinden önce yayınlamaları planlandığı haberine yanıt olarak geliyor.

Aviva Yatırımcıları Susan Schmidtteki ABD Hisse Senetleri başkanına göre “bankalar ABD ekonomimizin temelidir.” Bu tür verileri belirsizlik zamanlarında bildirmenin ülkenin tüm finansal alanı için çok önemli olduğuna inanıyor.

Vadeli işlem piyasalarındaki bu ani yükselişler ve hisse senetleri ile Bitcoin arasındaki geç korelasyonun artmasıyla birlikte BTCnin bugün yukarı doğru ilerlemeye devam edip etmeyeceği sorusu devam ediyor.

Altcoin’in Sakinleşmeyi Reddetmesi

Altcoin piyasası son birkaç gün içinde birçok alternatif para arasında büyük fiyat gelişmeleriyle birçok göze çarptı. Belirgin bir örnek varlık sadece dün% 40 artarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 85 $ a ulaşması nedeniyle Chainlink (LINK).

Ancak LINK boğa koşusunu sürdüremedi ve bugün% 16nın üzerinde düşüşle 7.18 $ a düştü. Bu nedenle Chainlink’in yerel kripto para birimi sadece dün giriş yaptıktan sonra piyasa değerine göre ilk 10 madeni paradan düştü.

Son zamanlarda kripto para alanındaki tartışmasız en sıcak trend olan DeFi sektörü de bazı token temsilcilerinin değerlerinde düşüş olduğunu görüyor. Ampleforth (AMPL) günün en önemli kaybedenidir ve yaklaşık% 38i 154 dolara düşmektedir. Synthetix Network Ren Aave ve Kyber Network de yaklaşık% 75-8 oranında düştü.

Diğer kıyıda ise Aurora yatıyor. AOA son 24 saat içindeki en etkileyici kazancıdır ve% 259 artışla 0.014 $ a yükseldi. Piyasa değeri 100 milyon dolara yakın olan Aurora kendini piyasa değeri itibariyle ilk 100 jetonda buluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku