Afrika için yeni bir kripto para belgeseli

0 1

Yeni bir kripto belgeseli kripto para biriminin Afrika kıtasındaki sosyal değişimi nasıl etkileyebileceğini anlatıyor.

Belgesel başlangıçta Cape Townda bulunan Afrikada güçlü bir varlığa sahip olan Cryptocurrency platformu Luno tarafından destekleniyor.

Afrikada hayat değiştiren kripto hikayeleri

Film karanlıkta bir Soweto okulunun dışında duran blockchain tabanlı sosyal yardım projesi Uzisonun kurucusu Lorien Gamaroff ile başlıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen bağışçıların kripto para birimi özellikli etkin akıllı elektrik sayaçlarına para göndererek bu okulları desteklemelerini sağlayan bir projeyi açıklamak üzere.

Ayrıca çocuğunun ölümcül hastalığına yardım etmeye çalışırken Bitcoini keşfeden ve Bitcoini yaymak için Botswananın SatoshiCentresini kuran Afrikanın orijinal Bitcoin kadını olan Alakanani Itirelengin hikayesini de konu alıyor.

Afrika için güçlü bir tema

Bitcoin ve kripto para biriminin Afrika toplumlarında yaşam koşullarını iyileştirme fırsatı için umutsuz olan gerçek sosyal değişimi nasıl gerçekleştirebileceğini keşfetmek güçlü bir tema.

Ne yazık ki kişisel olarak film bu temayı yeterince derinlemesine incelemiyor. Gamaroff ve Itireleng içeren konular filmin 47 dakikalık çalışma süresini kapsıyor. Ancak geleneksel finansal sistemlerle ilgili Bitcoin ve kripto para biriminin getirebileceği faydaları açıklayan daha genel bir yorum sunar.

Elbette bu Güney Afrikadan kripto ile ilgilenenler tarafından ele alınıyor ve Afrika teknolojisinin potansiyelini en iyi şekilde gerçekleştirmek için neden uygun olduğunu keşfederek konuyla ilgili bir Afrika perspektifini aktarır. Ancak genel olarak bakıldığında dünyanın herhangi bir yerinden çok da farklı değildir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku