ABD’li Senatörler Harekete Geçti: Binance-FTX Olayı Mercekte!

16

Binance ve FTX arasında yaşanan olaylar kripto para piyasasını derinden etkilerken, Amerika Birleşik Devletleri Kongre Üyesi McHenry düzenlemelerin ciddiyetine yönelik açıklamalarda bulundu. Öte yandan, kripto para yasa tasarısını hazırlayan Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, yaptığı açıklamada yasa tasarısının kanunlaşması durumunda bu olayların yaşanmasının engelleneceğine dikkat çekti. İşte detaylar…

ABD’li Kongre üyesi McHenry, Binance – FTX olayı hakkında yorumlarda bulundu!

Daha önce kriptoarena.com olarak belirtildiği üzere Binance CEO’sunun FTX’in yerel token’ı FTT’yi satacağına yönelik yaptığı paylaşımlardan sonra kripto para piyasasında yaşanan gerginlik, FTX üzerinde fonları olan birçok yatırımcının çekim talebi nedeniyle sıkışmaya sebep oldu. Bir likidite krizi yaşayan FTX, yaptığı son açıklamalarda Binance’in FTX platformunu satın almasıyla beraber sonlandırmıştı. Chanpeng Zhao’nun, FTX’i satın alma haberiyle beraber ilk başta kripto para piyasaları yükselişe sebep olsa da sonrasında başta FTX’in yerel token’ı FTT, ardından ise kripto para piyasasının tamamı olumsuz etkilendi.

Binance'e Devasa Miktarda Bu Meme Coin Gönderildi!

 

Amerika Birleşik Devletleri’nden ise açıklama gecikmedi. ABD Kongre Üyesi McHenry yaptığı açıklamada, birçok önde gelen ismin ve yetkililerin uzun bir süredir kripto para piyasası için düzenlemenin oluşturulması gerektiğini savunduğunu belirtiyor. McHenry’nin sözleri şu şekilde:

“Yıllardır kongrenin dijital varlık platformları da dahil olmak üzere, dijital varlık ekosistemi kapsamında düzenleme getirmesi için tutumumu korudum. Binance ve FTX arasında yaşanan olaylar da bu konuda adım atmamız gerektiğinin zorunluluğunu tekrardan göstermiş oldu.”

Senatörler müşteri yatırımlarının korunması maddelerine dikkat çekti!

Binance ve FTX arasında geçen olaylar, kripto para dünyasında son zamanlarda en dikkat çeken olaylar arasında geliyor. Olay sonrası ABD’nin en geniş bir kripto para yasa tasarısını hazırlayan senatörlerden Cynthia Lummis konu hakkında açıklamalarda bulundu. ABD’li Senatör Cynthia Lummis ve bir başka Senatör Kirsten Gillibrand ile hazırladıkları yasa tasarısındaki kullanıcı ve müşteri yatırımlarının korunması maddelerine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Piyasa manipülasyonu, kredi verme hareketleri ve müşteri fonlarının uygun şekilde saklanıp saklanmadığı konusu ilerleyen günlerde ben ve çalışma arkadaşlarımın dikkat edeceği ve kamuoyuna dikkat çekeceği konulardan bazıları olacak”

3 ABD Kurumundan "Son Dakika Kripto Para" Açıklaması!

Senatör Lummis ayrıca Gillibrand ile hazırladığı yasa tasarısının müşteri yatırımlarının güvenceye alınmasının yanında aynı zamanda inovasyonu geliştireceğini de belirterek, FTX-Binance olayı gibi durumların yaşanmasının önüne geçeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku