ABD’de Kritik Bitcoin (BTC) Hamlesi! İşte Ayrıntılar

1.800

Amerika Birleşik Devletleri’nden kritik Bitcoin (BTC) hamlesi geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli eyaletlerinden biri olan Tennessee, kripto para sektöründe son derece önemli ve çok kritik bir hamleye imza atıyor. İşte detaylar…

Tennessee eyaleti, hazinesinde Bitcoin (BTC) tutacak!

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralara yakın bir tutum sergileyen Tennessee eyaleti, hazine adına kripto varlıklarını saklayabilecek şirketleri arama yoluna başvurdu. “Nashville Post” haber kuruluşunun yaptığı bir habere göre, Tennessee eyalet hazinesi, paylaştığı iş teklifinde, kripto para sektöründeki şirketlerden hazinede bulunacak Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini nasıl yöneteceklerini açıklamalarını istedi.

Yaklaşık 7 milyonluk bir nüfusa sahip olan Tennessee eyaleti yetkilileri, hazinede henüz bir kripto varlık olmadığını açıklamasıyla beraber atılacak bu adımın sahipsiz dijital paraların eyaletin yeni oluşturduğu “sahipsiz mülk programına” gönderilmesi durumunda hazırlıklı olmak için atıldığını bildirdi. Bir diğer yandan Bitcoin yatırımcıları ise son derece heyecanlı durumdalar. Bunun nedeni ise Tennessee eyalet hazinesinde an itibariyle 1 milyar doların üzerinde dijital varlık tutuluyor.

Tennessee milletvekili Jason Powell’ın BTC’ye inancı tam!

Hatırlayacağınız üzere Tennessee milletvekili Jason Powell, geçtiğimiz Şubat ayında meclise önemli bir yasa önerisi sunmuştu. Kripto para birimlerinin ve NFT yatırımlarının önünü açan bir yasa tasarısını ele alan Powell, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak Blockchain teknolojisine olan inancını aktarmıştı. Powell’ın açıklaması ise şu şekilde:

“Blockchain teknolojisine inanıyorum. Bu konuda hızlı davranmalı ve geride kalmamalıyız.”

Teknolojiye destek olmak için uygun ortamı hazırladığımızdan emin olmalıyız. Kripto paraya odaklı işlerin burada gelişmesi için ne gerekiyorsa yapmalıyız.”

Bildiğiniz üzere Jason Powell daha öncesinde de böyle açıklamalarda bulunarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e olan desteğini belirtmişti. Blockchain teknolojisine destek olmak için uygun ortam hazırlama çabalarıyla dikkat çeken Tennessee milletvekili, Bitcoin yatırımcıları tarafından destek görmeye devam ediyor. Bitcoin ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku