ABD Merkez Bankası Yöneticisi: Bitcoin in (BTC) Galibiyet Serisi Sona Erecek

0 0

ABD Merkez Bankası Boston şubesi başkanı dijital para birimi Bitcoinin galibiyet serisinin sona ermesini beklediğini söyledi.

Boston bölgesel merkez bankası başkanı Eric Rosengren Cuma günü The New York Timesa verdiği röportajda:

 “Şahsen Bitcoinin hala yükselmeye devam etmesine şaşırdım” dedi.

Lider kripto para birimi 55 bin doların üzerinde işlem görüyor ve Cuma günü 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine yükseldi. Tesla gibi büyük bir dev ve Bank of New York Mellon gibi finans şirketleri Bitcoini giderek daha fazla kucakladıkça bu artışa yardımcı oldular.

Ancak Rosengren merkez bankalarının sonunda kendi alternatiflerini sunma ihtimalinin yüksek olduğu bir dünyada Bitcoinin ömrünün uzun olamayacağını söyledi.

Rosengren şunları ekledi:

“Eninde sonunda merkez bankaları dijital para birimleri çıkaracaklar. İnsanların güvendikleri ve kaynağını bildikleri bir dijital para birimi varken Bitcoin kullanmaları için bir neden yok”

Bay Rosengren Çin ve İsveçin dijital para birimleri  konusunda oldukça iyi olduklarını ve Boston Merkez Bankasının da Amerika Birleşik Devletleri için dijital paraları araştırdığını belirtti. Merkez Bankası başkanı Jerome H. Powell ABD dolarının küresel ekonomide oynadığı önemli rol göz önüne alındığında dijital para alanına çok dikkatli bir şekilde gireceği konusunda netti.

Bazı küçük merkez bankaları da somut adımlar atmaya başladı. Bahama merkez bankası geçen yıl bir merkez bankası dijital para birimi olan Sand Dolları tanıttı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku