ABD Küresel Yatırımcılar CEO sundan 2021 İçin Bitcoin ve Ethereum Değerlendirmesi

0 0

ABD Küresel Yatırımcılar CEOsu ve baş yatırım sorumlusu Frank Holmes 2021 yılında lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında istikrarlı ve kalıcı bir artış öngördüğünü belirtti.

 Ünlü medya kuruluşu Kitco ile yaptığı röportajda Holmes her iki iki kripto para biriminin da daha yüksek benimsenmesi nedeniyle önümüzdeki yıl işlerin daha iyiye gideceğini söyledi. İki kripto para birimi için temel değer faktörlerinin farklı olduğunu söyledi.

 Bitcoinin değeri artan sayıda aktif BTC adresinin kanıtladığı gibi onu benimseyen insan sayısı ve kurum nedeniyle artıyor.

 CEO: “Son üç yıldır giderek artan cüzdanların sayısı giderek Bitcoini benimseyen insanların sayısının artması. Güzel istikrarlı bir büyüme var önümüzde” dedi.

 Fiyattaki yükselişin nedeni

 Holmes Bitcoinin yükselmesinin sebebini altının dijital bir versiyonu olmasıyla bağdaşlaştırmıyor. Yatırım sorumlusu Mayıs ayında  gerçekleşen Bitcoin yarılanmasının fiyat için başka bir anahtar faktör olarak hizmet ettiğine inandığını söyledi. Altına bu tür bir arz şoku gelirse altınnın fiyatın da büyük ölçüde artacağını savundu.

 Holmes: “Yarın dünyadaki tüm altın madenleri arzı yüzde 50 oranında keseceğimizi söylerse altının 10 bin dolar olacağını temin ederim” diye ekledi.

 Mayıs ayındaki Bitcoin yarılanmasının ardından her gün üretilen yeni Bitcoin sayısı sadece 900 BTCye düşürüldü. Arzdaki düşüş PayPal ve Squarein her gün bu 900 BTCnin tamamını satın alan büyük kurumlarla birleşti.

 Temel ekonomik ilkeleri kıt bir arzın ve dengelenmek için artan talebin tek yolunun daha yüksek bir fiyatta olduğunu ortaya koymuştur. Bitcoin yarılanmasından bu yana kripto para biriminin fiyatı sadece altı ayda 9.000 $ dan yaklaşık 19.000 $ a sıçradı.

 Ethereuma gelince Holmes merkezi olmayan finanstaki en son gelişmelerin ikinci en büyük kripto para birimi için anahtar faktör olduğunu söyledi. Cointelegraphın bildirdiğine göre merkezi olmayan finansta (DeFi) toplam kilitli değer 146 milyar dolar değerinde.

 Son olarak Holmes Ethereumun arz tarafında Ethereum 2.0a geçişin anahtar faktör olduğunu söyledi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku