ABD İç Güvenlik Departmanı Coinbase den analitik yazılım satın aldı

0 0

ABD hükümetinin web sitelerindeki kamuoyu kayıtları San Francisco merkezli kripto borsası Coinbasein ABD hükümeti ile blockchain analitik yazılımı için bir sözleşme imzaladığını ortaya koyuyor. 

ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) tarafından verilen sözleşme 9 Mayısta imzalandı. Ertesi gün 11 Mayıs 2024te geçici bir bitiş tarihi ile yürürlüğe girdi. Zorunlu tutar şu anda 49.000 dolar ve potansiyel ödül tutarı 183.750 dolardır. Sözleşme ajansı dolandırıcılık ve sahtecilik gibi parasal suçları araştıran federal bir ajans olan ABD gizli servisidir; 1 Mart 2003te Hazine Bakanlığından İç Güvenlik Bakanlığına devredildi.

Coinbasein analitik yazılımını ABD Gizli Servisine sattığı haberinin ardından birçok kişi Twittera giderek şirketin eylemini eleştirmek için bazılarını diğerlerini “Coinbasei silmeye” çağırdı ve şirketin “Bitcoin ve kripto için kötü” olduğunu söyledi.

Coinbase CEOsu Brian Armstrong şirketin kararını hızla savundu. “Blockchain analytics yazılımı yeni bir şey değil uzun zamandır var kripto işlemlerini denemek ve izlemek için kamuya açık verileri kullanıyor” şeklinde tweetledi.

Armstrong şirketinin mevcut blockchain analitik hizmetlerinden bazılarını kullanarak başladığını açıklamaya başladı. “Bu işe yaradı ancak bununla ilgili sorun bundan kaçınabileceğimizde üçüncü taraflarla veri paylaşmayı sevmememizdi ve ihtiyaç duyduğumuz tüm özellikleri / zincirleri desteklemediler. Bu nedenle bir noktada bu kabiliyeti eve getirmemiz gerektiğini fark ettik ” dedi.

Bu yeteneği oluşturmak pahalıdır ve maliyetleri telafi etmek istiyoruz. Blockchain analitik yazılımı için mevcut bir pazar var bu yüzden bunu bir avuç insana da satıyoruz. Ayrıca büyüyen kripto için önemli olan kolluk kuvvetleriyle ilişkiler kurmamıza yardımcı olur.

Geçen ay Coinbasein analiz yazılımını iki ABD devlet kurumu olan  Uyuşturucu Uygulama İdaresi (DEA) ve Dahili Gelir Hizmetine (IRS) satmak istediği bildirildi. Bu arada şirketin ABDde bir halka arz (IPO) planladığı bildiriliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku