ABD Cadı Kazanı: Bu Hafta Bitcoin (BTC)’i Neler Bekliyor?

784
Kripto para piyasası Kasım ayından bu yana düşüş eğiliminde. Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra beklenmedik bir şekilde değer kaybetti. BTC, an itibariyle 42.052 dolardan işlem görüyor.

Bu hafta izlenmesi gereken kritik gelişmeler

Analistler ve yatırımcılar 100 bin dolar hedefine ulaşmayı beklerken, Bitcoin ayakta kalmaya çalışıyor. FED’in yeni para politikası, bütün planları değiştirdi. ABD kongresi, kripto paraların ve Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkilerini araştıracak bir alt komite oluşturdu. Bu yöndeki gelişmeler, BTC fiyatı için risk oluşturuyor. BTC, haftaya yeşil renkte başlangıç ​​yapsa da, önümüzde bir başka test haftası olabilir. ABD ekonomik takviminde, Aralık ayı enflasyon rakamlarının kripto piyasası üzerinde büyük bir etkisi olacak.
ABD Ekonomisi Toparlanıyor: Uzun Vadede Altın ve Gümüşe Etkisi Ne Olur?
 
 Enflasyonist baskıda daha fazla artış, Mart ayındaki faiz artışını belirleyecek. Bu gelişme, kripto piyasası üzerinde negatif bir etkiye sahip olacak. Para politikası cephesinde, FED Başkanı Powell Salı günü bir FED’in yeni para politikası hakkında bir açıklama yapacak. Bu durum, Bitcoin fiyatını yine sarsabilir.  Regülasyona yönelik haberler de kripto para piyasasını etkileyebilir., Ripple (XRP) ve SEC davasındaki  gelişmelerin izlenmesi gerekecek. Ayrıca Kongre’den gelecek olan haberler de Bitcoin fiyatınında çalkantılar yaratabilir. 

Bitcoin, 43.500 dolar seviyesini geçmeli

 Bitcoin’in (BTC) riskli durumunu değiştirmesi için 43.500 dolar seviyelerine geri dönmesi gerekecek. Bu hafta 43.361 dolardaki direncin aşılması durumunda, BTC 45 bin dolara ulaşabilir. Haftanın ilk büyük direnç seviyesi 46.167 dolar seviyesinde. 43.500 dolar seviyelerine geri dönememek, Bitcoin’i (BTC) bir hafta daha ayıların elinde bırakacak. Geçen haftaki 40.500 dolarlık kilit destek seviyesinin düşmesi durumunda, Bitcoin  Eylül 2021’den bu yana ilk kez 40 bin doların altına düşebilir. Haftanın ilk büyük destek seviyesi 39.051 dolarda bulunuyor.
Yayınladığı bir analizde Mike McGlone, hem BTC hem de ETH’nin sağlam temelleri olduğunu söylüyor. Uzman, Bitcoin’in 100 bin dolar hedefine ulaşması, Ethereum’un ise 5 bin doları aşması ile 2022’nin kripto para piyasası için verimli geçeceğini tahmin ediyor. McGlone, Bitcoin’in “boğa piyasasında” olduğunu ancak bir konsolidasyon sürecinden geçtiğini düşünüyor. Daha da önemlisi, analist ABD Merkez Bankası’nın yeni politikalarının aslında BTC için faydalı olacağını vurguluyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Fxempire.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku