ABD borsası ve BTC nin ortak yönü nedir?

0 0

Bitcoin Ağustos ayını son 3 yılda ilk kez pozitif bölgede tamamladı. Yalnızca birkaç yüzde ile bu sembolik bir büyüme oldu ancak yatırımcıların güvenini sağlamlaştırdı. Ağustos toparlanmasına devam eden Bitcoin Eylül ayına da başarıyla adım attı. 1 Eylülde BTC 12.000 Dolarlık direnci test etti ancak bu bariyerin üzerinde bir dayanak oluşturma girişimi bir kez daha başarısız oldu.

Kripto endüstrisindeki güçlü satın alma faaliyetinin borsadaki yükseliş rallisinin devam etmesiyle aynı zamana denk gelmesi yatırımcılar arasındaki genel risk duyarlılığının geleneksel varlıkların yanı sıra aynı zamanda dijital varlıklarla yakından alakalı olduğunun göstergesidir. Diğer bir deyişle piyasa katılımcıları aşırı satın alınan S&P 500 NASDAQ ve Dow Jonesu satın almaya hazır olduğu sürece Bitcoin ek yatırımların girişiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamayacak.

Piyasaları yukarı çeken nedir?

Federal Rezervin tüketici fiyat endeksi ile ilgili stratejisindeki değişiklik tüm ABD hisse senedi piyasası için önemli bir büyüme katalizörü haline geldi. Yeni enflasyon hedefleme politikası ABD düzenleyicisinin enflasyon % 2nin üzerine çıksa dahi para politikasını sıkılaştırmaktan kaçınacağını ima ediyor. Fed borçlanma maliyetlerini düşük tutarak yüksek enflasyonla başa çıkmaya hazır olduğunu doğruladı. Başka bir deyişle Federal Rezerv uzun bir süre son derece olumlu duruşunu koruyacak.

Fedin yumuşak politikasına ek olarak borsadaki yükseliş rallisi ABD Kongresinden ek teşvik beklentilerini beslemeye devam ediyor. ABD milletvekilleri halka yönelik yeni bir mali yardım programı için müzakerelere devam edecek. Ayrıca Kasım ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklar tüm hızıyla sürecek. Kongre üyeleri Amerikan tüketicilerine ve şirketlerine mali yardımın şartları konusunda anlaşamazlığa düşerse piyasa duyarlılığının bozulması ve Başkan Donald Trumpı olumsuz etkilemesi mümkündür. Piyasa katılımcıları yalnızca bu nedenle ABD borsasının cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuna kadar rekor seviyelerini güncellemeye devam edeceğine inanıyor.

Sonuç olarak ABD borsasının büyümesi kongreden ek teşvik beklentilerinin yanı sıra artan enflasyon risklerine rağmen Fedin yumuşak para politikasından vazgeçme konusundaki isteksizliği tarafından destekleniyor. Bu koşullarda sadece enflasyondan korunma kabiliyetine sahip varlıklar borsaya alternatif olacak. Klasik altının yanı sıra bu varlıklar Bitcoini kapsıyor. Bununla birlikte uzmanlar en yakın hedef 12.500 Dolar olan BTC / USDnin satın alınmasını öneriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku