92 Yaşındaki Ünlü Dergi Fortune’dan Çarpıcı Ethereum (ETH) Açıklaması

93

6 Ağustos’ta düzenlenen ilk NFT müzayedesinde dergi, her biri bir Ethereum (ETH) fiyatına sahip 256 dijital animasyonlu koleksiyonluk kapak resmi sattı. ABD’li iş dergisi Fortune, takas edilemeyen tokenlerinin (NFT) son satışından elde edilen gelirin yarısını kripto para piyasasında tutacağını söyledi.

“Wall Street vs Kripto” temalı Fortune sayısı yok sattı

6 Ağustos’ta düzenlenen ilk NFT müzayedesinde dergi, her biri bir Ethereum (ETH) fiyatına sahip 256 dijital animasyonlu koleksiyonluk kapak resmi sattı. Kapak resmi “Wall Street vs Kripto” temalı Fortune’un Ağustos/Eylül sayısında yer aldı. Fortune tarafından yapılan açıklamaya göre koleksiyon neredeyse anında satıldı. Üst düzey yazar ve dergi editörü Robert Hackett’e göre, ABD’li iş dergisi Fortune tarafından elde edilen gelir payının normal para birimine dönüştürülmeyeceği belirtildi ve konu hakkında şu ifadelere yer verildi:

Yüzde 50’si kâr amacı gütmeyen kuruluşlara gidiyor. Ah evet ve Fortune, Ethereum (ETH)’deki payını HODL (sevgili yaşam için bekle) yapacak.

NFT’ler için animasyonlu koleksiyon kapak resimleri dijital sanatçı “pplpleasr” tarafından tasarlandı. Fortune’a göre 256 adet basımın tercih edilmesi, “Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimlerinin kalbindeki 256 bit şifreleme anahtarlarına” bir gönderme niteliği de taşımaktadır.

NFT açık artırmaları 429 Ethereum (ETH) gelir getirdi

Ethereum Görseli

Fortune, sınırlı sayıdaki kapak resmi NFT’lerinin yanı sıra, özel baskı dijital koleksiyon ürünleri için üç günlük bir müzayede daha düzenledi. Düzenlenen müzayede satılan NFT’ler için en yüksek teklif 105 ETH’ye ulaştı. Üç günlük açık artırma 10 Ağustos’ta sona erdi. ABD’li iş dergisinin ikonik yayını, ilk NFT açık artırmalarından toplam 429 ETH gelir üretti. CoinGecko tarafından verilen bilgiye göre, Ethereum yazımızın hazırlanması sırasında yaklaşık 3.268 dolardan işlem görüyor ve Fortune’un NFT’sine 1,4 milyon doların hemen üzerinde bir mevcut değer veriyor. Konu hakkında iş dergisi Fortune tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Fortune ve pplpleasr, 429 ETH veya 1,3 milyon dolardan fazla gelir getirdi. Bu meblağın yarısını kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlamayı (bununla ilgili daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin) ve kalanı eşit olarak paylaşmayı planlıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku