856.000 BTC Yİ GÖNDEREN BALİNANIN COİNBASE OLDUĞU BELİRLENDİ

0 0

Geçen hafta bir Bitcoin balinası 107 farklı Bitcoin adresine her birinde 8000 BTC olacak şekilde 856000 BTC transfer etmişti. Bu miktardaki bir işlem şu anda dolaşımda bulunan 17 milyon 415 bin Bitcoin’in yüzde 4.9’una karşılık geldiği için önemliydi. İnsanlar büyük miktarda BTC işlemlerinden endişe ediyor ve balinanın gerçek kimliğini merak ediyorlardı. Bazı yerel mecralar bu Bitcoinlerin FEE.orga ait olduğunu örneğin bc1q3s3ün adresinin BitInfoCharts tarafından fee.org adresi olarak işaretlendiğini söyledi.Ancak bu analizin doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Örneğin fee.org adresi olarak işaretlenen ve “bc1q3s3” ile başlayan bir adres fee.org’un bağış adresiydi ve yalnızca 2.21 BTC almıştı.

Dünyanın en büyük dördüncü en büyük Bitcoin madenciliği havuzu F2poolun kurucularından Mao Shixing FEEnin para toplamak için Coinbase cüzdan hizmetini kullandığını ve Coinbasein kayıtlı kullanıcı sayısıyla iyi eşleşen 13670127 ilişkilendirilmiş adresi olduğunu söyledi. Coinbase 29 Kasımdaki resmi blogunda bir duyuru yayınladı borsada platformun tüm Coinbase destekli blokchainler de harekete neden olabilecek planlı bir bakım çalışması yapacağını bildirdi. Endişelendiren transferler de Coinbase’in duyurusundan birkaç gün sonra 30 Kasım 2018 – 6 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. 

Bütün bunlarla beraber “büyük balina” olmadığını 856.000 bitcoin borsa ve kullanıcılarına ait olduğunu göstermektedir. 8BTCye göre Coinbase tarafından yürütülen bu BTC işlemi oldukça makul. Bir ayı piyasasında Bitcoinin işlem ücreti oldukça düşüktür dolayısıyla bakım için iyi bir zaman. Ayrıca fonları SegWit “bc1” adresine transfer etmek işlem maliyetlerini etkili bir şekilde azaltabilir ve cüzdanları yeniden dağıtmak riski merkezi olmayan bir ortak güvenlik ağı stratejisidir. Aslında tarihteki birçok BTC aktarımı cüzdanlarını koruyan değişimlerdi. Gelecekte yaşanabilecek benzer hareketlerde akla ilk olarak bunun bir balina değil kripto para borsası olduğu gelmeli.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku