75 milyar dolarlık dev yatırım fonuna Bitcoin izni çıktı

0 1

75 milyar dolarlık yatırım fonu Renaissance Technologies’ın ünlü Medallion fonu Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde işlem yapabilmek için gereken izni aldı.

ETHEREUM’DA ŞAŞIRTAN İLGİLİ… TIKLAYIN

The Block’un SEC belgelerine dayandırdığı haberine göre dünyanın en büyük serbest yatırım fonlarından biri olan Renaissance Technologies’in ünlü fonu Medallion Funds bundan böyle CME üzerinde Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri satın alabilecek. Şirket Bitcoin’e ilişkin faaliyetlerini CME’deki nakit uzlaşılı sözleşmelerle sınırlayacağını vurguladı. Şu an için şirketin herhangi bir Bitcoin sözleşmesi alıp almadığı bilinmiyor.

Aralık 2017de başlatılan CME Bitcoin sözleşmeleri yatırımcıların Bitcoin teslimatına ihtiyaç duymadan önde gelen kripto para birimleri üzerinde işlem yapmalarına izin veriyor.

Renaissance’ın Medallion fonu performansıyla manşetlerde yer alıyor. Wall Street Journal 10 milyar dolarlık fonun kötü piyasa koşullarında yıl başından bu yana yüzde 24 kar elde ettiğini bildirdi. Fon mart ayında bile yüzde 10 kar elde etti.

Şirketin şimdi Bitcoinde işlem yapabilmesi kripto para birimleri için fiyat açısından iyi bir haber olmayabilir. Rönesansın CME sözleşmelerini Bitcoin satmak için bir araç olarak kullanabileceği belirtiliyor.

1982 yılında kurulan şirket ödüllü matematikçi James Simons tarafından yönetiliyor. Yüksek getirileriyle bilinen Madalyon fonu 1988den 2018e kadar yıllık ortalama yüzde 40 kar elde etti. Fona sadece şirket çalışanları dahil edilebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku