6 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Opsiyonu Sona Eriyor! Peki Bu Fiyatı Nasıl Etkiler?

0 202

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün yüzde 6 düzeltme kaydetti ve 58.471 dolar’dan günlük en düşük seviye olan 53.470 dolar’a düştü. 5 bin dolar’lık fiyat düzeltmesi, traderlar arasında işlerin daha da kötüye gitme korkusunu yarattı, ancak zincir üstü analist Ki-Young Ju, tüm borsalardaki Bitcoin’in fon akışı oranının, geçen yıl Mart ayında BTC fiyatı yüzde 50 düştüğünde, fon akışının yüzde16’yı aştığı göz önüne alındığında, şu an oldukça düşük olan yüzde 7 civarında olduğuna işaret etti.

Borsalardaki fon akışı, BTC işlemlerinin çoğunun borsalar dışında, öncelikle OTC masalarında gerçekleştiğini gösterir. Bir başka zincir üstü analiz, 100 BTC -1000 BTC aralığındaki büyük balinaların hala biriktiğini ve daha küçük balinaların kar almaya başladığını gösterdi.

Bitcoin fiyatı, son üç ayda birkaç kez yaklaşık yüzde 20’lik büyük düzeltmeler kaydetti, bu nedenle yüzde 6’lık bir düzeltme normaldir.

Young’a göre,

“Balinalar, perakende yatırımcılar piyasada aktif olduğunda kar elde etme eğilimindedir. Balinalar uzun vadede piyasada aktif olduklarında Bitcoin fiyatı muhtemelen yükselecek.”

Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri Sona Eriyor

Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona ermesi, tarihsel olarak gerçek sona erme tarihinden bir hafta önce Bitcoin fiyatlarında dalgalanmaya yol açmıştı. Bu, geçen ay 4 milyar doların üzerinde Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin süresinin dolduğu sırada da gözlemlendi. Yaklaşık 6 milyar dolar değerinde Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin süresi bu Cuma dolacak.

Sözleşmelerin sona ermesi, Wall Street tüccarlarının vade bitiminden sonra daha fazla sözleşme almaya koşması nedeniyle genel olarak yükseliş sinyali olarak görülüyor, ancak fiyat hareketi de bir artış kaydetti.

Birçok Bitcoin analisti, kısa vadede bile Bitcoin’in zirvesine ulaşmaktan çok uzak olduğumuza inanıyor, Max Kieser  kısa vadeli fiyat hedefini 65 bin dolar’dan 77 bin dolar’a çıkardı. Bitcoin analistleri, artan borsa girişi ile yüzde 30’un üzerinde bir fiyat düşüşünün zirveye ulaşıldığının olası bir işareti olabileceğine inanıyor, ancak boğa koşusu sırasında yüzde 20 civarında herhangi bir düzeltme normal kabul ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku