4 Uzman Biden’in Kripto Yürütme Emrini Değerlendirdi

55

Birçok kripto para kuruluşundaki üst düzey yetkili, ABD Başkanı Joe Biden’ın sektörle ilgili yürütme kararına iyimser bir şekilde yaklaştı ve karar, kripto topluluğunda geniş çapta olumlu bir karşılık gördü.

Yürütme emri, kripto paralarda ralli yaşanmasını sağladı

Çarşamba günü imzalanan karar, ABD’de kapsamlı kripto para düzenlemesine zemin hazırladı ve devlet kurumlarının alanı geliştirmede iş birliği yapacağı belirtildi. Ayrıca tasarıda, hükümetin dijital bir dolar üzerinde çalışmaya başlaması da yer alıyor. Kripto çevrelerince olumlu karşılanan bu gelişmenin ardından Bitcoin ve diğer üst düzey altcoin’lerde kısa süreli bir ralliye yaşanmasına neden oldu.

Dünyanın en büyük üçüncü borsası olarak bilinen FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, tasarının tüketicileri korumak ve teknolojiyi geliştirmek açısından yapıcı olduğunu söyledi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, web3 düzenlemesine yönelik gelişmiş bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı kabul eden tasarıya “hoş bir şekilde şaşırdığını” söyledi ve bunu kripto paralar için bir olumlu bir gelişme olarak gördüğünü söyledi.

Tasarıda merkeziyetsizlikten bahsedilmiyor

Dünyanın en büyük 2 numaralı borsası olarak bilinen Coinbase’in baş politika sorumlusu Faryar Shirzad ise, Beyaz Saray’ın sektörde Amerikan liderliği kurma gereğini fark etmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Ayrıca Shirzad, hükümetin, sektörün yanı sıra halk için de düzenleyici netlik oluşturmasını umduğunu ifade etti. Kripto odaklı ekonomist Kathryn Haun, tasarının web3 gelişiminde Amerikan liderliği için doğru yönde atılmış bir adım olduğunu söyledi. Coincenter İcra Direktörü Jerry Brito da konu ile ilgili görüşlerini bildirdi ve şunları söyledi:

Tasarı, nihayetinde yasama veya düzenleme için tepkisel bir acele değil, daha fazla çalışma ve planlama çağrısı olduğu için, alarmist politikacılar ve medya ile başka bir çarpıcı karşıtlık sunuyor.

Blockchain teknolojisiyle ilgili yasayı geçirmeye uğraşan bir grup senatör olan Blockchain Caucus’un üyeleri, tasarı konusunda oldukça iyimserdi. Ancak Temsilci Tom Emmer, tasarının bir kez bile merkeziyetsizlikten bahsetmediğini kaydetti. Ayrıca, bu kripto dostu düzenlemenin geçirilip geçirilmeyeceğinin de hala belirsiz olduğunu söyledi. Tasarı, ABD hükümetinin kripto para sektörü ile ilgili belirli bir düzenleme yapmamasına rağmen kripto para birimlerini ilk kez federal düzeyde ele alması açısından önemli. Anlaşma, kriptoları sahiplenmeyi artıran ancak aynı zamanda dijital para birimlerinin olası kötüye kullanımıyla ilgili endişeleri artıran Rusya-Ukrayna ihtilafı sonrasında kriptoya olan ilginin arttığı bir dönemde geldi. Daha fazla kriptopara haberi için, KriptoArena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku