4 Ekonomist Yanıtladı: Bitcoin Yaralarını Sarabilecek mi?

1.001

Piyasa uzmanları, geçen hafta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’daki büyük satışların geleneksel finansa bulaşma konusunda endişeleri tetikledikten sonra, kripto para birimlerini istikrara kavuşturmaya çalışıyor, ancak yatırımcıları önemli ekonomik verilerden önce uyanık olmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Uzmanlara göre kripto para birimleri istikrara kavuşmaya hazır

ASX Pazartesi günü yüksek açılacak ve vadeli işlem piyasaları, dünyanın en büyük ekonomisindeki dalgalı bir haftanın ve Wall Street’te güçlü bir Cuma gecesi rallisinin ardından, yüzde 0,8 artışa işaret ediyor. Stabilcoin Terra ve LUNA’nın gizemli çöküşü, geçen hafta piyasalara hakim oldu. Gelişmeler paniği tetikledi ve kripto para fiyatlarının düşmesine neden oldu. Bir zamanlar 3 trilyon ABD dolar piyasa değerine sahip olan küresel kripto para piyasası, değerinin yarısından fazlasını kaybetti ve şimdi 1,3 trilyon ABD dolarının altında bir değere sahip. Ancak uzmanlar, bu devasa düşüşlerin artık büyük ölçüde sona erdiğine ve kripto para birimi fiyatlarının önümüzdeki hafta istikrara kavuşmaya hazır olduğuna inanıyor.

bitcoin

Avustralya’nın en büyük kripto para borsası BTC Markets’in CEO’su Caroline Bowler şunları söyledi:

Bitcoin’in fiyatında kesinlikle biraz iyileşme gördük. Ayrıca, BTC Piyasaları borsasında, hem Bitcoin hem de Ethereum için alım hacimleri yukarı doğru ilerliyor. Bence insanlar piyasaya giriyor ve bunun artık piyasaya girmek için gerçekten iyi bir nokta olduğunu düşünüyoruz diyorlar. Mevcut fiyat etrafında bir konsolidasyon beklerdim, bu da birkaç binlik bir yukarı veya aşağı hareket olabileceği anlamına gelir … ancak piyasadan görebildiğimize dayalı olarak, büyük dalgalanmalar beklemiyorum. Terra ve Luna’nın çöküşünün ardından, kurucularının, patlamaya tam olarak neyin neden olduğuna dair kalıcı sorularla yüzleşmek zorundayız. Ne oldu? Sorunlar nereden kaynaklandı? Temelde kim kâr etti?

Enflasona karşı koruma olarak lanse edilen Bitcoin, şimdi hisse senedi piyasasıyla iç içe

Tribeca Investment Partners portföy yöneticisi Jun Bei Liu, kripto para birimi fiyatlarının toparlanacağını kabul etti ve şunları söyledi:

Bir geri dönüşü olacak. Geçen hafta ABD dolarına sabitlenme yeteneği ile açıkça test edildi … bu hafta insanlar risk ve daha değişken varlıklar satın alma konusunda daha iyi hissedecekler.

10 Analistten Bitcoin Tahmini! İşte Detaylar!
 

Ancak eToro piyasa analisti Josh Gilbert, piyasadaki geri çekilmenin henüz sona erdiğinden emin değil. Gilbert konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Bir rahatlama rallisine rağmen, orada hala çok fazla risk olduğu göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta üzerinde aşağı yönlü bir baskı görebiliriz. Ancak geçen haftaki kadar dramatik olması pek mümkün değil. Bunu söyleyerek, görünümün daha az kötü haber için hazır olduğuna inanıyoruz.

Zincir Üstü Analistten Bitcoin Yorumu: Sona Erdi!

BetaShares baş ekonomisti David Bassanese de “sadece kısa vadede işler aşırı satıldığı için olsa bile, bir tür toparlanma bekliyor ancak, bir zamanlar enflasyona karşı koruma olarak lanse edilen Bitcoin’in, şimdi daha geniş bir hisse senedi piyasasıyla iç içe odluğunu da sözlerine ekliyor. Bassanese sözlerine şöyle devam etti:

Kripto mülkiyeti perakende yatırımcılara genişledikçe, korku ve açgözlülük, hisse senedi piyasalarını yönlendiren tutkular kripto piyasalarını yönlendiriyor. Kripto, ABD hisse senedi piyasalarının bu hafta nasıl performans gösterdiğine göre belirlenecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak theage
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku