3 Uzman Forbes’a Konuştu: Bitcoin Hangi Yöne Gidecek?

475
Bitcoin (BTC), 5 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Lider kripto para birimi, 44.500 doları aşmayı başardı ancak tekrar düştü. BTC, an itibariyle 44.359 dolardan işlem görüyor.

Bir sonraki direnç noktası, 46 ila 47 bin dolar seviyesinde bulunuyor: Boğa tuzağı uyarısı!

Bitcoin tekrar ivme kazanırken, uzmanlar da Forbes’a görüşlerini bildirdi. Kripto para borsası Upstream’in kurucu ortağı Mark Elenowitz, BTC fiyat hareketini değerindirdi ve şunları söyledi:
Sanırım bir sonraki direnç noktası 46 bin dolar civarında. Eğer bu seviye aşılırsa, o zaman 50 bin doları kolayca aşabiliriz. Ancak bu önümüzdeki günlerde geçilmezse, kritik destek 38 bin dolar civarında bulunuyor. 46 bin dolar aşılamazsa, o zaman birkaç hafta daha bu fiyat aralığa bağlı bir kısır döngüye girebiliriz.
Piyasa Bitcoin (BTC)'e Odaklandı: 50 Bin Dolar Gelecek mi?
 
Bitcoin’in yeninden 40 bin dolar seviyesini geçmesi piyasadaki karamsarlığı biraz olsun azalttı. BitBoy Crypto’nun kurucusu Ben Armstrong da Bitcoin fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu ve şunları vurguladı:
Şu anda birçok kripto analisti olası bir Bitcoin boğa tuzağı konusunda uyarıyor. Kriptodaki duyarlılık çok hızlı döndü ve birçok yatırımcı yeni bir boğa koşusu için umutlu. Burada izlenmesi gereken rakam 46 bin ila 47 bin dolar. Birçok insan, daha fazla aşağı yönlü hareket ve muhtemelen 29 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesinden önce bir rahatlama rallisi için bu aralığı hedefliyor. Daha büyük bir düşüşü savuşturmak için destek olarak 40 bin dolar seviyesini korumamız gerek

Hisse senetleri, Bitcoin fiyatını etkilemeye devam edecek

Fairlead Strategies, LLC’nin kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton da Forbes’a Bitcoin fiyat hareketini değerlendirdi. Stocktan şu ifadeleri kullandı:
Bugünün yükselişi devam ederse, bir Fibonacci geri çekilme seviyesine bağlı olarak bir sonraki direnç 46,7 bin dolara yakın bir bçlgede yer alıyor. Orta vadeli bir perspektiften bakıldığında, haftalık aşırı satım yükselişinin ve daha belirgin bir aşağı yönlü momentum kaybı olduğuna dikkat çekerek düşüşten nötre doğru ilerliyoruz. Bununla birlikte, hisse senedi piyasasında genel olarak Bitcoin gibi risk varlıkları üzerinde etkili olabilecek ek düzeltici fiyat eylemi riski görüyoruz. Bitcoin, hisse senedi piyasası ile korelasyon içinde uzun vadeli bir ivme kaybı yaşıyor
Kritik Metrik Umutları Yeşertti: Analist Bitcoin Hedefini Açıkladı!
 
Piyasada yaşanan sert düzeltmeye rağmen, birçok analist ve sektörün önde gelen isimleri Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağından emin. Daha fazla Bitcoin haberi için KriptoArena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Forbes.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku