3 milyon dolarlık kripto hırsızlığı

Abone Ol
3 milyon dolarlık kripto hırsızlığı
Gökçe Hürata
 • 21 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Montreal polisinin yapmış olduğu açıklamaya göre, 33 yaşındaki kripto para hırsızı Vukasin Popoviç 23 Haziran günü Paris'te tutuklandı.

  Popoviç, kendisi gibi iki suç ortağıyla birlikte, 3 milyon dolarlık bir kripto para birimi hırsızlığı gerçekleştirdi.

  Montreal'de yer alan bir otelde, iki Abd vatandaşı için kripto para birimi soygunu yapmak amacıyla bir toplantı düzenlendi.

  Mağdur kişiler, durumu farketmeleri üzerine Popoviç ve suç ortaklarını yetkililere bildirdi.

  Kanada polisi tarafından, Popoviç ile birlikte iki suç ortağı da 12 Şubat günü gözaltına alındı. Popoviç, ayak bileğine takılan takip cihazı şartıyla kefaletle serbest bırakıldı.

  Ülkeden kaçış

  Yerel basında yer alan haberlere göre, Popoviç ayak bileğindeki cihazı keserek Fransa'ya kaçtı.

  Romanya'ya yerleşmeyi planlamadan önce ilk olarak ABD'ye gitti, ancak Fransa'da yakalandı.

  Kaçma girişiminin başarısızlıkla sonlanmasının ardından, Popoviç yargılanacağı İtalya'ya transfer edilecek, daha sonra ise Kanada'ya sınırdışı edilecek. Kefalet koşullarına uymama neticesinde de ekstra ücretle karşı karşıya kalacak.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Montreal ile ilgili her şey

  3 milyon dolarlık kripto hırsızlığı

  3 milyon dolarlık kripto hırsızlığı

  Montreal polisinin yapmış olduğu açıklamaya göre, 33 yaşındaki kripto para hırsızı Vukasin Popoviç 23 Haziran günü Paris'te tutuklandı. Popoviç, kendisi gibi iki suç ortağıyla bi...

  • 21 Temmuz 2020
  Blockchain alanına yatırımlar artıyor

  Blockchain alanına yatırımlar artıyor

  Montreal merkezli dijital varlık sorumlusu Knøx, kurumsal müşteriler ve güven için kripto saklama hizmetini desteklemek üzere bir fon toplama turunda 6,2 milyon dolarlık fon topladı. Fon t...

  • 06 Kasım 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.