“2030 yılında Amerikalıların yüzde 90 ı Bitcoin kullanıyor olacak”

0 0

Bitcoinde benimseme yavaş başladı ama zaman geçtikçe hızlandı.

Ana akım finansal oyuncuların blockchain alanına son zamanlarda akını ile Bitcoinin kurumsal tahsisinin norm haline gelmesi ne kadar sürer? Yatırım firması Off The Chain Capitalin kurucusu Brian Estes bu süreyi 10 yıl olarak düşünüyor.

Estes bir röportajda: “2029 2030da ABDdeki insanların yüzde 90ının kripto para birimi ve Bitcoin kullanacağını düşünüyorum o zaman bunun sadece ABD ekonomisinin değil dünya ekonomisini de istikrarlı bir parçası olduğunu düşünüyorum ” dedi.

Estesin mantığı yeni teknolojilerin benimsenme hızını ve sürecini gösteren ortak bir grafik görüntü olan S-eğrisinin analizine dayanmaktadır. Estes “Yeni bir teknolojininyüzde 0 benimsemeden yüzde 10 benimsemeye gitmesi için geçen süre yüzde 10 benimsemeden yüzde 90 benimsemeye gitmesi için gereken süre ile aynıdır” dedi.

İddia oldukça mantıklı

Forbes katılımcısı Ron Shevlinin Temmuz ayında bildirdiğine göre danışmanlık firması Cornerstone Advisorsın 2020 verilerine göre dijital varlık sahipleri 18 yaş ve üstü ABD nüfusunun en az yüzde 15ini oluşturuyor. ABD Para Birimi Muhabir Vekili Brian Brooks CNN ile Ağustos röportajında ​​bu yüzde 15 tahmini hakkında yorum yaptı.

Estes 2019da Amerikalıların yalnızca yüzde 10unun kripto varlıklarınına yatırım yaptığını belirtti. Nisan 2019da Blockchain Capitalden alınan veriler Bitcoin sahiplerinin ABD nüfusununyüzde 11ini oluşturduğunu iddia etti.

Estes: “Bitcoinin yüzde 0-10 benimsemeden çıkması 10 yıl sürdü” dedi. S-eğrisi analizine göre BTCnin mevcut on yılda yüzde 90 benimsenmesi gerekiyor. Estes 2020de kripto tutan ABD vatandaşlarını nyüzde 15inin ışığında “2029 yılındayüzde 90a ulaşma yolunda ilerliyoruz” dedi.

Estes kripto benimsenmesi hakkında “Artık eğer değil” dedi ve ekledi:

“Yüzde 0 ile yüzde 10 arasındaki benimsemede  eğer ifadesi kullanılabilir . Yeni bir teknoloji yüzde 10 benimsenmeye ulaştığında ise bu bir zamandır. Aynı miktarda zaman ve size kişisel bilgisayarlardan internete 1970lerde faks makinelerine 1940larda çamaşır makinelerine 1930larda otomobillere 1800lerde demiryollarına kadar pek çok örnek verebilirim. 1600ler gemiler…!  hepsi aynı benimseme eğrisi. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku