20 ülkeden 250 bin kişinin kişisel verileri sızdırıldı

0 0

Küresel bir bitcoin dolandırıcılık ağının 20den fazla ülkeden yaklaşık 250 bin kişinin kişisel verilerini sızdırdığı bildirildi. Güvenliği ihlal edilen verilerin büyük bir kısmı İngiltere Avustralya Güney Afrika ve ABDden geldi. Bu dolandırıcılar birkaç farklı isim altında çalışıyor.

YATIRIMCILARIN KİŞİSEL VERİLERİ SIZDIRILDI

Küresel tehdit avcılığı ve istihbarat şirketi Grup IB dünyanın 20 ülkesinden çok aşamalı Bitcoin dolandırıcılığına maruz kalan binlerce kullanıcıların kişisel kayıtlarını keşfettiğini açıkladı. Singapur merkezli şirket tam olarak 248 bin 926 bireyin kişisel bilgisine ulaştığını bildirdi.

Dolandırıcılığa maruz kalan kişilerin ülke telefon kodlarının analizi kurbanların çoğunun İngiltereden (147.610) olduğunu gösterdi. İngiltere’yi Avustralya (82.263) Güney Afrika (4.149) ABD (4.147) Singapur (3.499) Malezya (2.491) İspanya (2420) izledi.

Şirket aynı Bitcoin yatırım platformuna sahip en az altı aktif alan tanımlandı. Şema Crypto Cash Bitcoin Rejoin Bitcoin Supreme ve Banking on Blockchain gibi farklı isimler altında çalışıyor. Grup IB analistleri bu yeni dalaverenin Bitcoin Evolution aldatmacalarına benzediğini kaydetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku