19 yaşında BTC verilerini satma suçundan 20 ay hapis cezası aldı

0 0

Norwichte yaşayan 19 yaşındaki Elliot Gunton çevrimiçi kişisel veri sağlama ve kripto para birimi için hack hizmetleri vermekten suçlu bulundu.

Norfolk polisi tarafından 16 Ağustosta yayınlanan bir basın bülteni zanlının 20 ay hapis cezasına çarptırıldığını ve Norwich Crown mahkemesi tarafından 485.000 $ kefalet emri verdiğini bildirdi.

Raporda polis siber suç işlemesine izin veren yazılımı bulmasının ardından geçen yıl nisan ayında zanlının dizüstü bilgisayarını ele geçirmişti.

Kolluk kuvvetlerinin sözde SIM takas saldırılarını mümkün kılacak kişilerin kişisel bilgilerini sağlamayı teklif ettiği bildirildi.

Polisin kontrolünde BTC de dahil olmak üzere 334.000 $ değerindeki kripto para birimini izleyebildiği ve ele geçirebildiği ve başkalarıyla çevrimiçi ortamda yaptığı konuşma mesajlarını ifşa ettiği belirtiliyor.

@Gambler  isimli bir Twitter profili şöyle diyor:

“Çok paraya sahip olmak harika… Ama insanların bilmeden çok paraya sahip olması daha bir harika.”
Gunton  verileri çalarak suç işlemek ve kara para aklamakla suçlandı.

Ek olarak Norwich Mahkemesi Gunton’ın kanun uygulayıcı tarafından kolayca kontrol edilebilecek bir İnternet haricinde internete erişebilecek herhangi bir cihaza sahip olmamasını veya kullanmaması gerektiğini de karara yazdırdı.

Zanlının VPN veya Tor ağının yanı sıra gizli mod özel tarama veya benzeri gizlilik koruma önlemlerini kullanmasını da yasakladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku