Zac Efron'un Filminde Çılgın Bitcoin Hedefi! Gerçek Olacak Mı?

Zac Efron’un Filminde Çılgın Bitcoin Hedefi! Gerçek Olacak Mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta başlarından itibaren artış yaşayan lider kripto para birimi Bitocin (BTC) 20.500 dolar seviyelerini aştı ve Bitcoin (BTC)’de bir sonraki boğa koşusunun çok yakında başlayacağına dair büyük tartışmalara yol açtı. Lider kripto para birimi henüz ivmesini sürdürmedi ve herhangi bir ralli şansı için 200 DMA’nın halen üzerine çıkamadı. Peki sırada ne var? İşte detaylar…

Zac Efron, filminde çılgın Bitcoin hedefine yer verdi!

Zac Efron’un bu yılın başlarında yayınlanan son filmi “Gold”, Bitcoin’in 1.25 milyon dolarlık bir fiyatla işlem gördüğü gelecekten bir sahne gösteriyor. Görünüşe göre eğlence endüstrisi Bitcoin hikayesi tarafından oldukça büyülenmiş ve geleceği için yükselişe geçmiş durumda. Elbette geleceği kimse bilemez. Ancak film yapımcılarının BTC hakkında konuşmaya başlaması, Bitcoin çılgınlığının ne kadar yaygın olduğunu gösteriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 7 günlük süreçte yüzde 9 değer kazandı. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere anlık olarak lider kripto para birimi BTC fiyatı, 20.907,58 dolardan işlem görüyor.

BTC için zincir üstü veriler dikkat çekiyor!

Birçok kripto para uzmanı, BTC fiyatının önümüzdeki dönemlerde nereye gideceğini söylemekte zorlansa da, neler olduğunu anlamak için zincir üstü verilere başvuruyor. Glassnode’un yayınladığı son verilere göre, Bitcoin için aktif adres büyümesi durdu. Blockchain’deki toplam BTC işlem sayısı düştü ve bu, BTC fiyatının yükselmesi için bir fırsat olabilir.

Zac Efron'un Filminde Çılgın Bitcoin Hedefi! Gerçek Olacak Mı?

Sıfır olmayan BTC adreslerinin toplam sayısı da düşüşte. Bu en son Kasım 2018’de oldu, ardından Bitcoin fiyat düzeltmesi yapıldı.

Bitcoin madencileri büyük satışları tetikleyebilir!

BTC fiyatı bir süredir 20.000 dolar civarında mücadele ederken, Bitcoin madencileri operasyonlarına devam etmeyi çok zor buluyor. Bu yılın başlarında, Bitcoin madencileri BTC rezervlerini büyük miktarlarda sattı ve bu senaryo bir kez daha tekrarlanabilir. Öte yandan, BTC madenciliği üretim maliyetleri, enerji maliyetlerinin önemli ölçüde artmasıyla artıyor. Glassnode, BTC madencilerinin yeni çıkarılan Bitcoin’lerini satarak borçlarını azalttıklarını söyledi. Sözleri ise şu şekilde:

Madencilerin kaldıraçlarını azaltan olaylar, düşük sipariş defterlerine, tarihsel olarak hafif talebe ve kalıcı makroekonomik belirsizlik ve likidite kısıtlamalarına yol açabilir.

Zac Efron'un Filminde Çılgın Bitcoin Hedefi! Gerçek Olacak Mı?

Çok üzücü bir diğer haber ise dünyanın en büyük BTC madencisi Core Scientific, nakit tükendiği için yıl sonuna kadar iflas başvurusunda bulunmayı planlıyor. Perşembe günü ABD SEC ile yaptığı konuşmada, Bitcoin madencilik devi, operasyonlara devam etmenin giderek daha zor olduğunu söyledi.

Raporlara göre Core Scientific, Ekim sonu ve Kasım 2022 başında vadesi gelen ödemeleri yapamayacak. Şirket, yeni sermaye artırma, stratejik danışmanlar işe alma ve mevcut sermaye yapısını yeniden yapılandırmanın alternatiflerini araştırıyor.

Öte yandan ayı piyasası devam ederken, BTC balinaları cüzdanlarını doldurmak için bu fırsatı değerlendiriyor. Kripto borsalarından net BTC çıkışları son haftalarda arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Zac Efron’un Filminde Çılgın Bitcoin Hedefi! Gerçek Olacak Mı?