Emre Alkin

Libra doğmadan öldü mü? Yoksa ?!..
  • Paylaş

En son Emre Alkin yazıları

Libra doğmadan öldü mü? Yoksa ?!..
15 Ekim 2019

Hem Türkiye'de hem de dünyada pek çok yerde kripto para denemeleri dolu dizgin giderken, elbette daha doğmadan ölen birçok projeye de şahitlik ediyoruz. Son ola..

Dijital Çağı doğru tarif edebiliyor muyuz ?..
08 Ekim 2019

Geçen Cuma günü moderatörlüğünü yaptığım bir organize sanayi bölgesi ortak akıl toplantısına, şehrin ileri gelen sanayicileri katıldı. Öne çıkan başlıklar şu şe..

Türkler kripto paraya inanıyor...
23 Eylül 2019

Geçen hafta Fed'in bilanço genişletmeye başlaması durumunda bazı komplikasyonlar çıkabileceğine dair endişelerimi televizyon ve sosyal medyada paylaştım. Fed'in..

Meslek Liselerinden Blockchain'e doğru...
18 Eylül 2019

Geçenlerde televizyonda meslek liseleri üzerine bir eleştiri yaptığım için tepki koyanlar oldu. Açıkçası 10 yıl sonra işçilerin robot, usta başıların da yapay z..

Kripto Paralar bize çağ atlatabilir mi?..
11 Eylül 2019

Hiçbir zaman tek bir reçeteyle tüm hastalıkların iyileşeceğine inanmadım. Ancak tek bir sebep bile insanları ayağa kaldırabilir. Tek kelimeyle: "Umut" Ekonom..

Kripto değer, paranın yerine geçecek mi?
04 Eylül 2019

Elbette bu başlığa "tabii ki geçecek" diye cevap verecekler olacaktır. Ancak, mesele göründüğü kadar kolay değil. Paranın yerini alacak olan bir değerin, her şe..

Emre Alkin Hong Kong'da Kripto piyasasını değerlendirdi
30 Ağustos 2019

KriptoArena Köşe yazarlarımızdan Prof Dr Emre Alkin Huwai ile yapılacak bir toplantı için Hong Kong ordan da Shenzhen'e doğru yola çıktı. Yapılacak topl..

Kripto paraların avantajı ve dezavantajı...
22 Ağustos 2019

Sanıyorum iki yıldan beri kripto paralarla ilgilenenler ile yeni bir kripto para yaratmak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Yatırımcıların bir kısmı "gelecekte..

Arjantin ortalığı karıştırırken...
15 Ağustos 2019

Dün havalimanında rastladığım bir iş insanı “Arjantin bizi niye etkiliyor ?” diye sordu. Ben de kendisine bunun birkaç tane cevabı olduğunu söyleyerek “A4 kağıd..

Güçlü paralara güven kaybolurken kripto paralar yükseliyor...
08 Ağustos 2019

Bir yandan Trump küresel para ve sermaye piyasalarını alt üst eden açıklamalar yaparken, diğer taraftan Altının dikkat çekici yükselişi devam ediyor. Diğer tara..

Neden Kripto Paralar ortaya çıktı ?..
01 Ağustos 2019

Dün bir televizyon programında bana şu soru soruldu: "Dünyanın her yerinde Hükümetler Merkez Bankalarına yüklenmeye başladı, bunun sebebi nedir ?". Benim de dik..

  • Paylaş