Yatırım Uzmanı 3 Altcoin İçin Ciddi Yükseliş Bekliyor

8.182

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan’a göre, yatırımcılar patlamaya hazır altcoin projelerini satın almak için Bitcoin’in ötesine geçiyor.

2022’de yatırımcıları zengin etmesi muhtemel 3 altcoin

Bloomberg Technology’den Emily Chang’e verdiği röportajda Hougan, Ethereum, Polygon ve Solana’da yükseliş beklentisine sahip olduğunu ifade etti. Kriptoarena.com olarak bu altcoin projelerini sizin için inceledik.

Ethereum (ETH)

Ethereum üzerinde çalışan altcoin ETH, merkezi olmayan açık kaynaklı bir Blockchain sistemidir. Merkezi olmayan akıllı sözleşmeler Ethereum’da yürütülebiliyor. Ethereum’un önemli hedeflerinden birtanesi, kullanıcıların sansüre, dolandırıcılığa ve kesinti süresine dayanıklı yazılımlar yazmasına ve çalıştırmasına izin veren merkezi olmayan bir uygulama platformu haline gelmektir. Ethereum ve diğer Katman 1 çözümleri etrafında bir kambriyen aktivite patlaması olacak gibi görünüyor. Konu ile ilgili değerlendirmelerini Hougan, şöyle aktarıyor:

 Ethereum etrafında aktivite ve Katman 1 çözümleri Kambriyen patlaması meydana getirecek gibi görünüyor.

Benim fikrim, yatırımcıların altcoin projeleri Ethereum, Solana ve Polygon’a yöneleceğidir.

Altcoin Solana (SOL)

Solana, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasını kolaylaştırıyor. Blockchain temelindeki hisse kanıtı (proof-of-stake) konsensüsüyle birleştirilmiş bir geçmiş kanıtı (proof-of-history) konsensüsü sunulması yoluyla, ölçeklenebilirlik iyileştiriliyor. Hem bireysel hem de kurumsal trader’lar, yenilikçi özellikleri nedeniyle altcoin Solana hibrit konsensüs modeline ilgi duyuyor. Hougan’a göre yatırımcılar artık Bitcoin’in ötesine bakıyor. Hougan bu konuda şöyle eklemede bulunuyor:

2020 ve 2021’de Bitcoin ile suya giren ve şimdi kripto piyasasının sadece Bitcoin ile ilgili olmadığını keşfeden birçok yatırımcı bulunuyor. Gelecek yıl, her şey büyük bir hikaye olacak.

Kripto piyasasında; merkezi olmayan finans (DeFi), kripto paraya çevrilemez token’lar (NFT’ler), kripto web 3.0, kripto meta veri tabanı olacak. Bunlar yatırımcıların yaptığı tahminler.

Polygon (MATIC)

Altcoin Polygon (Matic Network olarak adlandırılıyor) tabanlı ilk ölçeklenebilir, kullanıcı dostu Ethereum altyapı platformudur. Polygon SDK, çok çeşitli uygulamalar oluşturmanıza olanak tanıyan modüler, esnek bir çerçeve sunan sistemin temel bileşeni olarak ifade edilebilir.

Polygon ile Ethereum etkili bir şekilde çok zincirli bir ağa (Blockchain’lerin İnterneti olarak da biliniyor) dönüştürülüyor. Ethereum’un güvenliği, canlı ekosistemi ve açıklığı ile bu çok zincirli sistem Polkadot, Cosmos, Avalanche gibi altcoin projeleri ile benzer özelliklere sahip. Ünlü yönetici, Bitcoin ve Ethereum arasında seçim yapmak zorunda kalsaydı, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Ethereum’u seçeceğini şöyle ifade ediyor:

Bence yılın kripto para birimi Ethereum oldu. Tüm çocuklarımı eşit derecede seviyorum, ama eğer benim bir seçim yapmama isterseniz, altcoin Ethereum’u seçerdim.

Gelecekteki performansı için beklentilerim bu yıl makul düzeyde. Blockchain şu anda çok fazla pozitif aktivite geçiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Nairametrics.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku