XRP Metrikleri Uçuyor! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

353

XRP, kripto para savunucuları arasında yükseliş duygularını güvence altına almak adına olumlu gelişmeler göstermeye devam ederken, “haberi sat” olayı devam ediyor. Topluluk, odağını bir zamanlar ihmal edilen token’dan kaydırarak, sosyal ve piyasa aktivitesinde bir artış yaşamasına neden oldu. Bu metriğe dayalı olarak yakın zamanda yapılan bir kripto para sıralaması, XRP’nin sahneye ne kadar hakim olduğunu vurguluyor.

Ripple ve SEC arasında devam eden dava sürecindeki gelişmeler fiyatı etkiliyor

Kripto sosyal istihbarat sağlayıcısı Lunar Crush kısa süre önce, XRP’nin birleşik sosyal ve piyasa etkinliğine dayalı olarak Alternatif Sıralamasında ilk sırada konumlu olduğunu açıkladı. Bu konumla token, kripto para piyasalarında 3.907 ana akım varlığın üzerinde yükseliyor. Lunar Crush, XRP’nin sosyal etkinliğindeki büyük artışı göstermek adına daha önceki bir tweet’ten alıntılayarak verileri Cuma günü Twitter’da paylaştı. Lunar Crush tarafından yapılan paylaşım şu şekilde:

Lider sosyal ve piyasa faaliyeti ile XRP, piyasadaki en iyi 3.907 altcoin arasından AlternativeRank™ 1’e ulaştı.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bir önceki tweette Lunar Crush, token’ın sosyal aktivitedeki etkileyici artışına dikkat çekti. Son üç ay içerisinde, XRP için sosyal etkileşimlerde yüzde 38 oranında bir artış olduğu ve sayının 1,95 milyara ulaştığı paylaşıldı. Sosyal katkıda bulunanlar da yüzde 8’lik bir artış gördü ve 9.42 bin katkıda bulunanlarla ilk sıraya yerleşti. Sosyal aktivitesinin yanı sıra, Ripple ekosisteminin yerel altcoin projesinde olumlu gelişmelerde yaşanıyor. Token, Temmuz ayından bu zamana kadar değerinde yüzde 50’nin üzerinde bir artış yaşadı. XRP’nin olumlu fiyat hareketleri ve artan sosyal faaliyeti, token’ın geç gördüğü birkaç yükseliş gelişimine bağlanabilir.

XRP fiyatını olumlu yönde etkileyen faktörler neler?

Ripple ve SEC arasında devam eden yasal süreçte büyük bir zafere tanık olundu. Yargıç Analisa Torres, SEC’in itirazlarını reddetti ve Hinman’ın Ripple’a yaptığı konuşmayla ilgili belgelerin yayınlanmasını emretti. Hinman’ın aylarca süren bir ret kararına uymaktan başka seçeneği kalmadığı belirtiliyor. Torres’in emriyle ilgili haberler, kripto topluluğu tarafından pozitif olarak değerlendirildi, çünkü Ripple için bir kazanç kripto topluluğu adına da bir kazanç olacaktır. Ayrıca, bir destek biçimi olarak, Filipinler’in en büyük banka dışı havale şirketi I-Remit, Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinde bir Amicus Brief’i dosyalamayı talep etti. I-Remit’in hamlesi, uluslararası yerleşimler adına Ripple’ın RippleNet platformunu kullanmasından etkileniyor. Dava Ripple’ın lehine devam ederken, XRP kripto topluluğu tarafından bir numaralı tartışma konusu oldu.

Ek olarak, Flare Network kısa süre önce FLR token’ları XRP sahiplerine dağıtım zaman çizelgesine dair söylentileri doğruladı. Topluluk, iki yıl önceki anlık görüntüden bu yana dağıtımı bekliyor. Bu açıklama sonrasında, XRP fiyatının sosyal faaliyetindeki ve yükseliş görünümündeki artışa katkıda bulunduğu aktarılıyor. Bu arada, Coinmarketcap (CMC) tarafından sağlanan verilere göre, token değerleme açısından en iyi kripto para birimleri listesindeki yerini yeniden BUSD’dan alarak 6. sırada yer alıyor. Kripto para biriminin piyasa değeri, geçtiğimiz ay yüzde 45’in üzerinde artışla, şuanda 23.89 milyar dolarlık mevcut değere ulaştığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku