Venezuela askeri yetkilileri 315 Bitcoin madencisini ele geçirdi

Abone Ol
Venezuela askeri yetkilileri 315 Bitcoin madencisini ele geçirdi
Gökçe Hürata
 • 08 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Silahlı işbirliği Kuvvetleri ve ülkenin Savunma Bakanlığı'nın bir parçası olarak da bilinen Venezuela'nın Bolivarcı Ulusal Muhafızları, 315 Bitcoin madencilik makinelerini ele geçirdi.

  Komutan Adolfo Rodríguez Cepeda, Twitter aracılığıyla Bitcoin madencilik makinelerinin Ulusal Kriptoaktif ve ilgili faaliyetler Müfettişliği (Sunacrip) tarafından verilen izne sahip olmadığı için tutulduğunu söyledi.

  Sunacrip, Venezuela'daki kripto para birimleri konusunda en yüksek otoritedir. Yerel kripto haber bülteni CriptoNoticias'a göre, ele geçirilen makineler Antminer S9'lar olarak biliniyor.

  Mayıs ayında blok tarafından yapılan araştırmaya göre, Antminer S9, Bitmain'in en popüler son nesil madencisidir ve şu anda çok karlıdır. Bununla birlikte, bu makineler Mayıs ayı itibariyle Bitcoin'in hash oranının yaklaşık %23'üne katkıda bulundu.

  Antminer S9'lar şu anda 100 dolardan 300 dolara kadar damping fiyatlarında mevcut bulunuyor. En yüksek fiyat ile, ele geçirilen ekipman yaklaşık 94.500 dolar değerindedir. Bu makineleri kimin taşıdığı veya sahip olduğu belirsizliğini taşıyor.

  Kripto madenciliğinin Venezüella'da yasal olduğunu, ancak Sunacrip ile uygun kayıt gerekiyor.

   

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Savunmabakanlığı ile ilgili her şey

  Venezuela askeri yetkilileri 315 Bitcoin madencisini ele geçirdi

  Venezuela askeri yetkilileri 315 Bitcoin madencisini ele geçirdi

  Silahlı işbirliği Kuvvetleri ve ülkenin Savunma Bakanlığı'nın bir parçası olarak da bilinen Venezuela'nın Bolivarcı Ulusal Muhafızları, 315 Bitcoin madencilik makinelerini ele geçirdi. ...

  • 08 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.