Uzmandan Shiba Inu Yorumu: Boşuna Beklemeyin

32.240

Shiba Inu (SHIB)’nun toplam piyasa değeri 11,35 milyar dolara düştü. Tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı günlerde bugünkü değerinin üç katı kadar değere sahipti. Bununla birlikte, token’ın işlem hacimleri, çok ucuz fiyatı sayesinde düzeyini korudu.

“Dogecoin Killer” Shiba Inu’nun altın günleri bitti mi?

Kripto para piyasası çöküşüyle birlikte, birkaç altcoin projesi de parlaklığını kaybediyor. Bunlara örnek olarak, bir zamanlar en iyi 10 kripto para birimi arasında yer alan ancak şimdi ilk 15’teki yerini korumak için mücadele eden Shiba Inu gösterilebilir. Köpek temalı meme token, 2021 Ekim ayının sonlarında vurduğu 0,0008 dolarlık zirve değerinden yaklaşık yüzde 75 oranında düştü. Şu anda 0,00002131 fiyat seviyesinden işlem görüyor. Bir zamanlar ‘Dogecoin Katili’ olarak adlandırılan Shiba Inu cazibesini kaybediyor. Meme tabanlı altcoin projesinin fiyat düşüşü, Bitcoin fiyatının altı ayın en düşük seviyesine düşmesi ile birlikte piyasa geneli ile uyumlu görünüyor.

Shiba Inu’nun toplam piyasa değeri 11,35 milyar dolara düştü. Tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı günlerde bugünkü değerinin üç katı kadar değere sahipti. Bununla birlikte, token’ın işlem hacimleri, çok ucuz fiyatı sayesinde sağlıklı kaldı. Shiba Inu’nun Blockchain’i yoktur ve Ethereum Blockchain’i üzerine kurulmuştur. Shiba’nın dolaşımdaki arzı oldukça yüksek, bu da meme token’ı oldukça riskli bir yatırım aracı haline getiriyor. India Blockchain Alliance Kurucusu Raj Kapoor’a göre, SHIB’in sınırlı sayıda cüzdan tarafından tutulması ve trader’lar tarafından sınırlı kabul görmesi gibi etmenler, SHIB için olumsuz hava oluşturuyor. Kapoor konuyla ilgili şunları söyled:

SHIB token’larının yaklaşık üçte ikisi toplam mevcut arz 10 cüzdan tarafından tutuluyor.

Shiba’nın web sitesinde yayınlanan denetim raporu bile, mevcut arzının yarısından fazlasının dört cüzdan tarafından tutulduğunu gösteriyor.

 Shiba Inu (SHIB)’nun geleceği yeni projelere bağlı

Coinmarketcap verilerine göre toplam 589.735.030.408.323 SHIB token arzı var ve bunların 549.063,28 milyarı piyasada dolaşımda bulunuyor. Shiba’nın da şu anda sınırlı sayıda kullanım durumu var ve bir ödeme seçeneği olarak bile sınırlı bir savaş veriyor. SHIB geliştiricilerinin değer katmaya devam edip etmeyeceği tamamen belirsiz. Kapoor, token’ın teknik incelemesi hakkında yorum yaparken, geliştiricilerinin gönüllü olduğunu ve bu teknik incelemedeki geleceğin sadece yedi paragraf uzunluğunda olduğunu ve bunların yarısının pazarlamaya odaklandığını söyledi. Piyasa uzmanlarına göre, Shiba Inu spekülatif bir yatırım olmaya devam ediyor ve herhangi bir sağlam temel kutucuğu işaretlemiyor. Ayrıca piyasa uzmanları, yatırımcılar bu altcoin’den uzak durabilir diye ekliyorlar.

Bir kripto borsası olan Belfrics Group’un kurucusu ve CEO’su Praveen Kumar, içsel değer eksikliği ve faydalı kullanım durumlarının olmaması nedeniyle, Shiba Inu gibi meme token’ların piyasa spekülasyonları ile çılgınca dalgalanabileceğini söyledi. Bununla birlikte, herkes meme parası için olumsuz veya eleştirel değil. Destekçiler, Shiba Inu’nun yalnızca diğer kripto token’larını takip ettiğini söylüyorlar. Kimlik Yönetim Platformu olan EarthID Araştırma ve Strateji Başkan Yardımcısı Sharat Chandra, Shiba Inu’nun son zamanlarda zayıf kaldığını ve fiyat düşüşünün Dogecoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri ile paralel olduğunu şöyle belirtiyor:

SHIB geliştiricisi Ryoshi tarafından önerilen Shibarium Blockchain katman-2 çözümünün yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve önümüzdeki günlerde fiyat artışı sağlayabilir.

Son bir ayda yaşanan düşüşe rağmen Shiba Inu’nun yatırımcı topluluğu işlem hacmini çok sağlıklı bir seviyede tuttu. TP Global FX Global CEO’su Nitish Sharma, Shiba Inu’nun tüm kripto para piyasası düşüşte olduğu için düştüğünü şöyle açıklıyor:

Kripto para, tıpkı bir ayı ve bir boğa koşusu yaşayacağınız diğer ticaret piyasaları gibidir.

Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer altcoin makalelerine de göz atmayı unutmayınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Economictimes.indiatimes.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku