Ünlü Yatırımcı Kevin O’Leary: 4 Altcoin Gelecek Vaat Ediyor!

142
Önde gelen yatırımcı Kevin O’Leary, hiçbir kripto para biriminin  Bitcoin’in (BTC) yerini almayacağına inanıyor. Ancak, uzman 4 altcoin projesine güvendiğini ifade etti.

 

Yatırımcı, SOL, AVAX, MATIC ve HNT’e dikkat çekti

Stansberry Research ile yaptığı yeni bir röportajda O’Leary, kripto paralar konusunda neden uzun vadeli iyimser olduğunu açıklıyor. Yatırımcı, kripto paraları emlak ve borsa gibi seçeneklerden daha üstün görüyor ve ne olursa olsun coin’lerini satyamayacağını vurguluyor. O’Leary, Bitcoin’in diğer varlık sınıflarına kıyasla hala nispeten önemsiz olduğunu, ancak yeni düzenlemeler yürürlüğe girdikçe bunun değişebileceğini söylüyor. Uzman, “Bitcoin’deki perakende yatırımcılar hakkında konuşmak harika ama ileride daha fazla yatırımcının gelmesi gerek. Aslında, Bitcoin’in piyasa değeri bir trilyon dolardan daha az, bu da varlıklar bağlamında hiçbir şey değil. Bu nasıl değişecek? Değişmenin tek yolu, kurumsal yatırımın önünü açmak. Başka bir deyişle, kurumların Bitcoin ve kripto para satın almalarına izin vermemiz gerek. Bunu yapmak için SEC’in ve düzenleyicilerin güvenilir bir regülasyon yapmasına ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.
Bu Altcoin Solana (SOL)'yı Geride Bıraktı! İşte Nedeni
 
Bitcoin’i en iyi kripto varlığı olarak görmesine rağmen milyarder, Ethereum rakipleri Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) ile katman-2 ölçeklendirme platformu Polygon’da (MATIC) ve İnternet için merkeziyetsiz ağ Helium (HNT)’de yatırım potansiyeli gördüğünü söylüyor. Yatırımcı, “Blockchain üzerindeki işlemlerin hızını yüz kat artıracak Solana gibi altcoin projelerinin daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Buna yatırım yapmak istiyorum. Avalanche’ı da seviyorum. Helyum’a yatırım yaptım. Bu farklı projeelrin çoğunu seviyorum. Ethereum’daki gas ücretlerini azaltmak için işlemleri bir araya getiren Polygon da geelcek vaat ediyor Bunların hepsi iyi projeelr.” açıklamasını yaptı.

 

Terra (LUNA), bu altcoin projesine yatırım yaptı

Terra (LUNA) ekosistemindeki dolara endeksli stablecoin UST’yi desteklemek için rezerv oluşturan kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Luna Foundation Guard (LFG), kısa bir süre önce 100 milyon dolarlık Avalance (AVAX) satın alımı yaptığını duyurdu. Altcoin AVAX, bu gelişme sonrasında yüzde 7 artarak 89 dolara yükseldi. Bu gelişme, Avalanche’ı (AVAX) Bitcoin’in ötesinde UST rezervine eklenecek ilk büyük kripto para birimi konumuna getirdi. Singapur merkezli Luna Foundation Guard , UST rezervleri olarak 10 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın alma sözü verdi. Şirket, şimdiden 1,7 milyar dolar değerinde BTC satın aldı. Avalanche (AVAX) alımı, Terra için büyük bir portföy çeşitlendirme stratejisi olarak geliyor. Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Luna Foundation Guard’ın hızlı büyümesi ve daha geniş hayran kitlesi nedeniyle UST rezervi olarak Avalanche’ı seçtiğini söyledi. Altcoin AVAX bu sene iyi bir performans sergiliyor.  Bloomberg’e konuşan Kwon şunları söyledi:
AVAX hâlâ büyüyen bir ekosistem. Ekosisteme ve projeye  destek veren gülü bir topluluğu var. Gelecek vaat eden bir proje.

LFG’nin Terra Blockchain’e dayanan Bitcoin rezervinin aksine, AVAX rezervleri Avalanche ekosistemine dayanacak. Gelecekte, Terra’daki birkaç uygulama da Avalanche’da için bir sürüm başlatacak. Ayrıca, bu stratejik ortaklık, Avalanche kullanıcılarının doğrudan AVAK ekosisteminde Avalanch/UST ticareti yapmasına da izin verecek. Avalanche’ın geliştiricisi The Ava Labs CEO‘su Emin Gün Sirer, Terra’nın stablecoin’leri ölçeklendirme yeteneğinin Avalanche’ı platformuna çekmenin arkasındaki temel nedenlerden biri olduğunu söyledi. Altcoin AVAX, Bank of America’nın da ilgisini çekmeyi başarmıştı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku