Ünlü Ekonomistten Dolar ve Bitcoin Uyarısı: Yaklaşıyor

2.160

İş insanı ve ünlü finans kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD dolarının yaklaşmakta olan çöküşüyle ilgili son uyarılarının yanı sıra yatırımcılara Bitcoin (BTC) ve bazı kripto para birimlerini satın almaları tavsiyesiyle geri döndü.

Kiyosaki, tarihin en büyük balonu konusunda uyardı

Robert Kiyosaki, 28 Mart Pazartesi günü paylaştığı tweet ile “ulusal borç yükseliyor” uyarısında bulundu ve doların “patlamak üzere” olduğunu vurguladı. Ünlü yazar, Başkan Joe Biden’ın yükselen enflasyondan sorumlu olduğunu düşünüyor. Ardından yatırımcılara üçüncü dünya savaşının patlak vermesine hazırlık olarak ek altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) da stoklamalarını tavsiye etti.

Özellikle, Kiyosaki, ABD para biriminin yaklaşmakta olan değer kaybı hakkında sürekli olarak uyarıda bulundu ve sahte enflasyon hızlandıkça, tarihin en büyük balonunu yaşadığımızı ve bir “çöküş ve depresyon” sürecinin gelmekte olduğunu belirtti.

Rusya-Ukrayna ihtilafı, Bitcoin ve diğer kriptoların güvenli liman olarak görülmesinde önemli rol oynadı

Kripto para piyasasıyla ilgili yorumlara rağmen, Robert Kiyosaki bu ayın başlarında hükümetin bir “Fed kriptosu” (federal rezerv kripto para birimi) çıkardığında tüm kripto para birimlerini alacağı konusunda uyarmıştı. Ünlü iş insanı Kiyosaki, kriptonun merkeziyetsiz yapısının onu teknoloji ve makroekonomi arasında bir kesişme noktasına nasıl yerleştirdiğini açıkladı. Ayrıca Kiyosaki bu hususta şu açıklamada bulundu:

Her şeyi merkezileştirmek istiyorlar. Bu yüzden Bitcoin’i ve özellikle Blockchain’i merkeziyetsiz bir şekilde desteklememin nedeni bu. Kripto paralar insanların parasıdır. Altın ve gümüş ise Tanrı’nın parasıdır.

Ünlü iş insanı, Rusya-Ukrayna ihtilafının kripto para birimlerinin güvenli liman para birimi olarak ortaya çıkmasında rol oynadığını da sözlerine ekledi. 28 Mart’ta, Rusya’nın Ukrayna’yı farklı güçler göstererek işgal etmesinden bu yana Bitcoin’in yüzde 35 oranında arttığı görüldü. Birçok piyasa spekülatörü, Bitcoin’in güvenli liman para birimi olarak nasıl performans göstereceğini tespit etmekle ilgilendi ve son zamanlarda tüm 2022 kayıplarını silerek 3 ayın en yüksek seviyesine ulaşırtı. Diğer taraftan altcoin Ethereum ise piyasa değerine 30 milyar doların pompalandığını gördü. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku