TÜFE, Fiyatları Düşürdü! Peki Ethereum Merge Ralli Başlatır mı?

447

ABD TÜFE verilerinin açıklanmasıyla beraber önde gelen kripto para analistlerinin de tahminde bulunduğu gibi kripto para piyasaları düşüş yaşadı. Yaşanan düşüş sonrası birçok yatırımcı endişelense de birçok yatırımcı gözünü günden güne yaklaşan Ethereum Merge güncellemesine dikti! İşte detaylar…

Kripto para piyasaları son 24 saat içerisinde yüzde 5.5 değer kaybı yaşadı!

Bildiğiniz üzere merakla beklenen ABD TÜFE oranları açıklandı. Birçok kripto para uzmanının da öngördüğü üzere kripto para piyasaları ağır bir şekilde çöküş yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 21.600 dolar seviyelerine yaklaşırken, lider altcoin Ethereum (ETH)’a bakıldığında ise 1600 dolarlık seviyeye yaklaşmış bulunuyor. Enflasyon oranlarının bir miktar düşmesi beklenirken, piyasalar erken işlem saatlerinden bu yana oldukça istikrarsız kaldı. Mevcut düşüşe rağmen, ETH fiyatı hala yükseliş eğilimi içinde ve piyasa katılımcıları en erken zamanda bir toparlanma umuyor.

Daha önce de kriptoarena.com olarak birçok defa belirttiğimiz Ethereum Merge güncellemesi çok yakın bir tarihte gelecek ve kripto para yatırımcıları artık son derece heyecanlı diyebiliriz. Güncelleme günden güne yaklaşırken ETH fiyatı, Eylül ayının başından bu yana şimdiye kadarki en yüksek saatlik hacme sahip devasa bir düşüş mumu kaydetti. Fiyat yükselen üçgen içinde kalmaya devam ederken, bir toparlanma olasılığı ortaya çıkıyor. Lider altcoin Ethereum (ETH)’un 1600 dolarlık destek bölgesini sıkıca tutması ve bir dönüş başlatması gerekiyor. Aksi takdirde popüler altcoin büyük bir çöküş ile karşı karşıya kalabilir.

Yaklaşan Ethereum Merge güncellemesi piyasaları olumlu etkiliyor!

Bir diğer yandan kripto para piyasalarında yaşanan olumlu bir kayda göre, piyasa hissiyatları yaklaşmakta olan popüler Ethereum Merge güncellemesi için giderek daha olumlu hale bürünüyor. Uzmanlara göre bu durum ise Ethereum fiyatının yükselmesine neden olabilir. Öte yandan düşüş yönlü bir kapanış ise, ETH fiyatını önemli desteğin üzerinde tutabilecek yükseliş hislerini bozabileceğinden günün kapanışındaki fiyat trendlerini yakından izlemek son derece önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, günün kapanışı Ethereum ve yaklaşmakta olan Ethereum Birleşmesi için son derece önemli olacak.

Ethereum Merge Yaklaşıyor! İşte Merge Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto para piyasalarına bakıldığında ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 1 haftalık süreçte yüzde 5 değer kazanmasına rağmen son 24 saatlik dilim içerisinde yüzde 6 değer kaybı yaşadı ve anlık olarak 21 bin dolar seviyelerinin hemen aşağısında bulunuyor ve 20,774.13 dolar seviyesinden işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum (ETH)’a bakıldığında ise son 24 saatlik süreçte yüzde 7 değer kaybederek yatırımcılarını derinden yaraladı. Popüler kripto para birimi kaybettiği yüzde 7’lik değer ile beraber 1,607.41 dolar seviyelerine kadar gerilemiş bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku