Terra (LUNA)’dan Çarpıcı Ortaklık: 2 Altcoin Yükselebilir

145

Terra (LUNA)’nın gerçekleştirdiği son anlaşma LUNA ve iki altcoin projesi için yükseliş ivmesi başlatabilir. Terra, Bitcoin alımları ile piyasanın canlanmasını sağladı ve altcoin Terra’nın toplam olarak 10 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı gerçekleştirmeyi planladığı belirtiliyor. Yeni anlaşma ile altcoin projesi, ekosistemini genişletiyor. Yapılan anlaşmanın uzun vadeli sonuçlarına Kriptoarena.com olarak bu yazımızda yer veriyoruz.

Peki anlaşmanın Terra için uzun vadeli faydaları neler olacak?

Terra Blockchain’inde bulunan Anchor protokolü yakın zamanda Karura ve Acala’ya genişleme planlarını bildirdi. Bu gelişme, Terra’nın stablecoin ekosistemini, DeFi ortamına genişletme planının bir parçası olarak başlıyor. Terra, Polkadot ile Acala ağı ve kanarya ağı Kusama’nın Karura adlı DeFi merkezi aracılığıyla entegre olmayı planlıyor. Geliştirme, Anchor Protocol’ün UST’nin faydasını hızla genişletme ve onu en popüler bir stablecoine dönüştürme planının bir parçası. Konu ile ilgili olarak Acala’nın yaptığı açıklamada şunlara değinildi:

Acala’nın Kusama tabanlı parachain’i Acala ve Karura, başlangıçta Anchor’un Liquid DOT (LDOT) ve Liquid KSM (LKSM) ile UST stablecoin için teminat seçeneklerini genişletmeye yardımcı olacak.

Bu genişletme ile hisseli ve hissesiz KSM ve DOT’un UST’yi basmak için teminatlandırılmasını sağlaması planlanıyor. DOT ve KSM sahiplerine stake fırsatı sunması ve onların UST madenciliği için stake getirileri elde etmelerini sağlaması planlanıyor. İkinci olarak fiyat hareketi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmasa da Karura ve Acala için organik büyüme sağlayabilir. Sonuç olarak KAR ve ACA için fiyat yükselişi beklenebilir.

Altcoin LUNA piyasa hareketleri

Altcoin LUNA, son boğa koşusunda 119 dolara ulaştı ve halihazırda fiyat düzeltmesi devam ediyor. Şu anda altcoin LUNA 80 dolar seviyesinden işlem görüyor. LUNA’nın düşüş düzeltmesi şimdiye kadarki en yüksek seviyesinden yüzde 30’dan fazla gerilemesine neden oldu. Terra’nın satış hacmi, son üç günde önemli ölçüde düşüş yaşadı. RSI oranı mücadele ederken, MFI mevcut seviyesine yakın hafif bir artış gösteriyor.

Merkeziyetsiz alanda iş birliği artmaya devam ediyor. Bu tür iş birlikleri, DeFi alanını güçlendirebilir ve çok daha hızlı hayata geçirebilir. Ayrıca UST’nin dünyadaki en popüler algoritmik stablecoin olma hedefini de destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coin-turk.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku