Shiba Inu (SHIB)’da Yeni Rekor: Coin Yakma Fiyatı Artıracak mı?

5.041
Geçen hafta  (12/26 Aralık) toplam 1.140.746.704 Shiba Inu (SHIB) yakıldı. Noel haftası, SHIB yakma tarihinin en büyük haftası olmayı başararak rekor kırdı.

Coin yakma, deflasyonist bir ekosistem yaratıyor: Fiyat ivme kazanabilir

Shiba Inu yatırımcıları, fiyatın yeni ATH’lere ulaşmasını beklerken, coin yakma süreci de ivme kazanarak devam ediyor. Bilindiği üzere, coin yakma, ekosistemdeki toplamdaki arzı azaltarak, deflasyonist bir yapı ortaya çıkarıyor. Böylelikle, coin’in fiyatı artıyor. SHIB’de yakma oranı önceki haftaya göre yüzde 109 artış kaydetti. Geçen hafta yakılan toplan token sayısı 1.140.746.704’e ulaştı. Aralık 2021’de yakılan toplam token sayısı ise 1.943.391.652 oldu. Aralık 2021’de yakılan toplam arz yüzde 0003295. Tek bir işlemdeki en büyük yakma, 23 Aralık’ta hareketsiz bir cüzdana aktarılan 692.937.338 Shiba Inu oldu. İşlem Etherscan’da görülebilir. 544.908.953 tokenin yakıldığı hafta (13/19 Aralık) ile karşılaştırıldığında, geçen hafta yeni bir rekor kırıldı.

Geçen haftanın SHIB yakma tarihinin bugüne kadarki en büyük haftası olmasına önemli ölçüde katkıda bulunan en büyük SHIB yakma partisi Bigger Entertainment tarafından düzenlendi. SHIB severler, yakma partisine katılmak için 5’er dolar ödeyerek bilet aldı, Big Entertainment, daha sonra toplanan bu para ile Shiba Inu aldı ve hepsini yaktı. Shib Noel yakma partisinde 239 Milyon Shiba Inu yakıldı, İşlem Etherscan’da görülebilir. Bu istatistikler, SHIB için olumlu ve  2022 için olası bir ralliye işaret ediyor. Coin yakma, kesinlikle SHIB arzını azaltmada ve sonunda fiyatını artırmada büyük bir etki yapacaktır. Şimdiye kadar, 1 katrilyonluk ilk arzdan toplam 410.292.481.894.121 SHIB  (yüzde 41.) yakıldı.

Şirket, 1 milyar Shiba Inu yakmayı hedefliyordu

Big Enterntainment, coin yakma partisinin yanı sıra, bir de NFT hediye edilen bir çekiliş düzenlendi. Cooper ve şirketi, Noel’de 1 milyar token yakma hedefine ulaşmayı planlıyorlardı, ancak bu olmadı. Ancak 239 milyon Shiba Inu yakabildiler. Cooper ayrıca ‘Ask the Dcotor’ hakkında yorum yaptı ve şirketin son zamanlarda SHIB kurucusu ile girdiği tartışmaya değinerek, şirketin SHIB topluluğuna yalan söylediğini iddia etti.

Yöneticiye göre, birçok büyük iddia ortaya atıldı ama Kanadalı şirktet tek bir token bile yakmadı.  Genel olarak, her yerde meydana gelen tüm SHIB yakma işlemleri göz önüne alındığında, fiyatının artacağına dair inanç yüksek.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku