Shiba Inu Bu Metrikte En Eski Kripto Paraları Bile Geride Bıraktı!

63

Kripto para piyasaları son 24 saat içerisinde düşüş yaşarken, piyasalarda yaşanan bu gelişmeler yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Shiba Inu (SHIB)’nun Şubat 2021 tarihli oluşturulan Twitter hesabı 3 milyondan fazla takipçiye sahip oldu. Bununla beraber popüler memecoin, Twitter takipçileri açısından en büyük dördüncü kripto para birimi olarak dikkat çekiyor. İşte detaylar…

3.42 Milyon takipçisiyle popüler memecoin Shiba Inu, sosyal medyaya damgasını vuruyor!

Güncel verilere göre popüler memecoin Shiba Inu’nun toplam olarak 3.426.940 (3.42 milyon) adet takipçisi bulunuyor. Uzmanların konu hakkında dikkat çektiği ilginç nokta ise popüler memecoin SHIB’in, lider altcoin Ethereum’dan daha fazla takipçiye sahip olması olarak açıklanıyor. Ethereum ekibinin Twitter hesabı her ne kadar Ocak 2014’te oluşturulmuş olsa da, hesap anlık olarak 2.704.499 (2,7 milyon) takipçiye sahip bulunuyor. Popüler memecoin SHIB ve lider altcoin ETH arasındaki fark ise 722.441 Twitter takipçisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Hafta Sonu Tüm Gözler Shiba Inu Fiyatında? İşte Nedeni

Twitter takipçileri açısından yapılan sıralamada ilk 4 kripto para birimi ise karşımıza Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) olarak çıkıyor. Birçok uzmana göre bu sıralamada dikkat çekici olan nokta Shiba Inu’nun hala ilk 3’te olamaması. Öte yandan bakıldığında ise bu kripto para birimleri dışında listenin içerisinde olan diğer kripto para birimleri ise şöyle; Ripple (XRP), Crotone (CRO), Polygon (MATC), Solana (SOL) vb.

“Büyük bir kitle, kolayca trend olmak demek!”

Birçok uzman ise Shiba Inu’nun Twitter üzerinden bu kadar büyük bir sosyal çevreye sahip olmasının faydalarına dikkat çekiyor ve ileride yeni bir girişim yayınlandığında kolayca trend olmasını sağlayacak olmasına vurgu yapıyor. Shiba Inu’nun Twitter takipçilerinin büyümesinde önemli olan bir etken olarak SHIB destekçilerinin çabalarına da değinmeliyiz. Shiba Inu’nun meraklılardan aldığı büyük yükseliş etkisinin yanı sıra, kripto para birimi dünyaya yatırımcılara kısa sürede büyük karlar sağlayabileceğini gösterdi.

Shiba Inu Fiyatı Düşüşe Devam Ediyor! Ama...

Coingecko verilerine göre, Shiba Inu’nun değeri, Ağustos 2020’de yayına girmesinden bu yana 200.000 kattan fazla büyük bir hızla arttı. Daha önce de kriptoarena.com olarak haberlerini aktardığımız üzere Shiba Inu toplulukları ve Twitter kullanıcıları yeni gelişmelerden hızlıca haberdar olmak için Twitter platformunu kullanıyor. Bu da iki yıldan kısa sürede nasıl 3 milyon takipçiye sahip olduklarını açıklar nitelikte. Sadece bu yıl Shiba Inu, artan takipçi sayısından kaynaklı olarak Twitter’da dijital para birimi hakkında en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku