SEC ve Ripple Davasında Şok Gelişme: SEC İtiraz Etti!
SEC ve Ripple Davasında Şok Gelişme: SEC İtiraz Etti!

SEC ve Ripple Davasında Şok Gelişme: SEC İtiraz Etti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası uzun bir süredir büyük davalarla gündeme geliyor. Özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple (XRP) arasında gerçekleşen son dava birçok yatırımcının da dikkatini çekiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde XRP resmen yasal zaferini ilan etse de bugün gelen haberler SEC’in karara itiraz ettiği yönünde! İşte detaylar…

SEC, XRP kararına itiraz etti!

Kripto para piyasası günden güne büyürken, kripto para piyasasına yönelik incelemeler ve davalar da artıyor. Geçtiğimiz birkaç haftadır Ripple resmen zaferini kutlasa da geçtiğimiz saatlerde gelen bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davasında alınan kararlara itiraz etti. SEC, Ripple davasının yargıcı Torres’in kararını temyize taşımaya karar verdi.

Önemli Haber: Ripple Davası İçin Tarih Açıklandı!

Bu haberle beraber birçok yatırımcı endişelense de uzmanlar konu hakkındaki yorumlarnı sürdürüyorlar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz süreçte Ripple – SEC davasının hakimi, bireysel XRP satışlarının menkul kıymet statüsünde olmadığına dair bir karar vermişti. SEC halen XRP’nin menkul kıymet olduğunu düşünüyor. Bu düşünce, birçok yatırımcı için altın niteliğinde. Bunun nedeni ise uzmanlar tarafından, yargıçtan gelecek kararın kripto para piyasasını yönlendirecek bir hükmünün olduğu kanaati olarak açıklanıyor.

Öte yandan SEC’in itirazı ile beraber Ripple fiyatında da düşüş görüldü. Her ne kadar Ripple son bir yıl boyunca yüzde 70’in üzerinde değer kazanmayı başararak 0,626260 dolar seviyelerine çıkmayı başarsa da, son 24 saatlik süreçte yüzde 4’e yakın bir düşüş gerçekleştirdi. Anlık olarak piyasa değeri ise 33.053.165.661 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Ripple zafere yakın

Hatırlayacağınız üzere davanın XRP lehine olmasıyla beraber geçtiğimiz süreçte de bazı SEC yetkilileri bu kararı kabullenmeyeceklerini ve itiraz edeceklerini söylemişti. Beklenildiği gibi de oldu. SEC davaya tam olarak itiraz ettiğini açıkladı.

Bir diğer yandan davanın sonucu ise hala bekleniyor. Ripple Labs’ın kayıtsız menkul kıymet satışı yaptığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu davayı temyize taşıyor. Bu günden itibaren birçok yatırımcı temyiz mahkemesinden çıkan kararı bekleyecek. Uzmanlar, kararın herhangi bir şekilde değişmeyeceğini düşünüyor. Bir diğer yandan önde gelen kripto para uzmanları yatırımcıların kripto para piyassındaki son yaşanan oynaklıklara yönelik dikkatli olmasını öneriyor ve yatırımcıların hafta boyunca kripto paraları yakından takip etmesini öneriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC ve Ripple Davasında Şok Gelişme: SEC İtiraz Etti!