Santiment Cardano (ADA)’yu 3 Dolar Seviyesine Taşıyacak Faktörü Açıkladı!

81

Cardano (ADA), 2,64 dolar seviyesine ulaşarak, tüm zamanların en son rekorunu kırdı. Veriler, altcoin‘in 22 Ağustos sabah saatlerinde 2,60 doları aştığını gösteriyor. Piyasa değerine göre üçüncü en değerli kripto para birimi, 20 Ağustos’ta 2,60 dolar eşiğinde başka bir girişimde bulundu.21 Ağustos akşamı, ADA  2,40 dolar seviyesine düşmüştü. An itibariyle, altcoin 2,61 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Santiment: Twitter’daki Cardano topluluğunun desteği, fiyat üzerinde etkili oldu ve olmaya devam edecek!

Bu dönüm noktası, ADA için biraz çalkantılı geçen bir haftanın ödülü olarak değerlendirilebilir. Geçen Pazar yükseliş 2,19 dolardan başladı, ancak 18 Ağustos Çarşamba günü tokenin fiyatı 1,92 dolara düştü. Buradan ADA tekrar yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu ay, piyasa değeri sıralamasında hem Tether (USDT) hem de Binance Coin’i (BNB) geride bıraktı.

 

Zincir üstü ölçümler ve analiz platformu Santiment’e göre, bu başarı Cardano Topluluğunda coşkuyu ateşledi. Santiment, 22 Ağustos’ta şöyle bir tweet attı:

Hem Cardano hashtag’inden hem de ADA etiketinden bahsedilmesi, altcoin’in yeni bir ATH’ye ulaşmasında etkili oldu. Kritik destek ve bu seviyedeki coşku, fiyatın 3 dolar ve ötesine doğru devam edip etmeyeceği konusunda büyük bir etken olacak.

Akıllı sözleşmeler 12 Eylülde geliyor!

Cardano (ADA)’nun son fiyat artışlarına katkıda bulunduğu bildirilen diğer önemli faktörlerden biri de yaklaşmakta olan akıllı sözleşme lansmanı. Ayın başlarında, raporlar, ADA’nın kurucusu Charles Hoskinson’ın akıllı sözleşme özelliğinin ilk çıkışını duyurduğu sırada, token değerinin  yüzde 20 arttığını ve 1,54 dolardan 1,88 dolara yükseldiğini belirtti.

Cardano (ADA)’nun arkasındaki itici güç olan Hong Kong Input Output (IOHK) şirketi, Alonzo akıllı sözleşmelerinin sıklıkla tartışıldığı düzenli video güncellemeleri yayınlıyor. 13 Ağustos tarihli en son yayınlarında, IOHK’nın Teslimat Başkanı Nigel Hemsley, akıllı sözleşme lansmanının tarihini açıkladı ve şunları ekledi:

İnsanların Alonzo hard fork’u için tam akıllı sözleşme araç kutumuzu kullanması için eksiksiz bir akıllı sözleşme sürümüne hazır hale getirebiliriz […] Bunu gerçekleştirmeyi 12 Eylül Pazartesi hedefliyoruz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku