Santiment: Balinalar Bu 3 Altcoin Projesine Yöneldi!

154

Kripto para piyasasına yönelik veriler sunan popüler platform Santiment’e göre, akıllı para kripto balinaları bu üç altcoin projesini yığarken, diğer üçünü satıyor.

Crypto.com Coin (CRO)

Santiment, 120.200 Twitter takipçisine balinaların son iki ayda yüzde 41 daha fazla CRO satın aldığını sözylüyor. CRO, Crypto.com ödeme, ticaret ve finansal hizmetler platformuna güç veren kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Santiment, akıllı para balinalarını 100 bin ila 10 milyon altcoin CRO tutan varlıklar olarak tanımlıyor.

Kaynak: Santiment/Twitter

Kaynak: Santiment/Twitter

Altcoin UMA (UMA)

Yeni bir raporda Santiment, balinaların, geliştiricilerin sentetik varlıklar veya herhangi bir şeyin fiyatını takip edebilen Ethereum tabanlı token’lar oluşturmasına olanak tanıyan bir platform olan UMA’ya yoğunlaştıklarını söylüyor. Santiment konuya ilişkin olarak şu açıklamada bulunuyor:

Uma, altı hafta önceki en büyük yerel zirvesinden bu yana yüzde 53 oranında düştü, ancak ETH tabanlı projenin kilit büyük paydaşları çantalarına daha fazla altcoin eklemeye devam ediyor. Böyle bir fiyat düşüşü akabinde büyük yatırımcıların cüzdanlarına yüzde 2,3 daha fazla token eklediğinde, bu alımlar, piyasalar olumlu bir eğilime dönmeye başladığında altcoin projesinin pompalanabileceğine dair umut verici bir işaret.

Kaynak: Santiment

Kaynak: Santiment

Altcoin Uniswap (UNI)

Balinaların biriktirdiği bir diğer altcoin projesi ise merkezi olmayan kripto borsası Uniswap (UNI). Santiment’e göre, 10.000 ve bir milyon kripto para UNI holding’i olan kuruluşlar, UNI’nin zayıf fiyat hareketine rağmen yığınlarına eklemeye devam ediyor. Bu konuyu Santiment şöyle değerlendiriyor:

Uniswap, 2021’in ilk yarısında gerçekten büyük bir artış gören, ancak ikincisinde düşen kilit DeFi (merkezi olmayan finans) projelerinden biridir. Düzeltmeye rağmen, büyük adresler yalnızca Aralık ayında yüzde 4,1 daha fazla rağbet ederek cüzdanlarına daha fazlasını ekliyor.

Kaynak: Santiment
Kaynak: Santiment

Santiment, diğer üç altcoin projesinin, balinaların borç verme ve ödünç verme protokolü Aave (AAVE), türev likidite protokolü Synthetix (SNX) ve tahmin piyasaları platformu Augur (REP) olduğunu söylüyor. Kriptoarena.com olarak verilerini paylaştığımız Santiment’e göre, ayrıca balinalar Eylül ayından bu yana SNX token’larının yüzde 18,5’ini ve REP token’larının yüzde 5’ini sattı. Aave’ye gelince, veri analitik firması balinaların varlıklarının yüzde 4,32’sini boşalttığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku