featured
Zack Seward, Deputy Editor-in-Chief, CoinDesk and Brad Garlinghouse, CEO, Ripple

Ripple CEO'su Garlinghouse, SEC Davası İçin Harcanacak Toplam Tutarı Açıkladı!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'un yaptığı bir açıklamaya göre şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) açtığı dava için milyonlarca dolar harcamış durumda.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son açıklamaya göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı davaya karşı kendini savunmak için 200 milyon doların üzerinde bir miktar ayırdığını belirtti.

Ripple’ın SEC Davasındaki Harcamaları

SEC, Ripple‘ı, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i, XRP’yi düzenleyiciye kaydettirmeden satmakla ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlamıştı.

Ripple, SEC’in iddialarına itiraz ederek XRP’nin bir menkul kıymet değil, dijital bir para birimi olarak değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

Garlinghouse, Başkan Gary Gensler ve diğer SEC yetkililerinin geçmişte düzenleyicinin XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna dair inancına ters düşen açıklamalar yaptığını söyledi.

Son gelişmede, hakim XRP’nin ikinci satışlarının bir menkul kıymet olmadığını belirtti, bu da Ripple davasının lehine bir döneme işaret etti.

SEC ise Ripple yöneticilerine açtığı davayı geri çekti. Ancak Ripple, davaya ilişkin harcamaların 200 milyon doları aştığını ve bu miktarın artma olasılığının bulunduğunu vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple CEO’su Garlinghouse, SEC Davası İçin Harcanacak Toplam Tutarı Açıkladı!