featured

Rekor Altın Fiyatlarıyla İlgili Güncel Gelişmeler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. Doların güç kazanmasıyla birlikte ons altın fiyatları bir miktar gerilese de gram altın dolardaki volatilitenin etkisiyle rekor kırmaya devam ediyor. Altın yatırımcıları, fiyatları takip etmeyi sürdürüyor. İç piyasada gram altın tarihi yüksek seviyede seyrederken uluslararası piyasalarda ons altın hafif düşüş gösteriyor.

Küresel Piyasalarda Beklentiler ve Doların Etkisi

Küresel piyasalarda doların güçlenmesi, ons altına bir miktar satış getiriyor. Yurtiçinde ise döviz kurlarındaki volatilite, altını canlı tutmayı sağlıyor. ABD Merkez Bankası Fed’in faiz aksiyonuna ilişkin yapacağı açıklamalar da bekleniyor.

Detaylı Fiyat Analizi ve Son Durum

Ons altın güne 2036 dolardan başladı ve gün içinde en düşük 2029 dolar, en yüksek ise 2036 dolar seviyesine ulaştı. Uluslararası piyasalarda komisyonsuz gram altın ise güne 2032 liradan başladı. Gün içinde en düşük 2028 lira, en yüksek ise 2048 lira ile tarihi rekor seviyesine çıktı. Kapalıçarşı’da ise gram altın fiyatları 2106 liradan alış, 2136 liradan satış gerçekleşiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Rekor Altın Fiyatlarıyla İlgili Güncel Gelişmeler