Profesyonel Analist Bitcoin'i Bırakıp 'Bu Altcoin' Dedi!

Profesyonel Analist Bitcoin’i Bırakıp ‘Bu Altcoin’ Dedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg Intelligence, son zamanlarda yaptığı analizlerde Polygon’un (MATIC) büyük ölçüde benimsenmesine atıfta bulunuyor ve Ethereum’un Bitcoin’e oranla performansının gelecek performansını tahmin ederek Şubat ayı için genel bir kripto görünümü paylaştı. Rapora göre, kripto projelerine güç sağlamak ve lider altcoin Ethereum işlemlerini ölçeklendirmek için tasarlanmış bir katman-2 ağı olan Polygon’un yükselişi dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Bloomberg Intelligence: “Bu altcoin Şubat ayına damga vurabilir!”

Önde gelen Bloomberg analistleri, Polygon (MATIC)’in Şubat ayı fiyat seviyeleri hakkında tahminde bulundular. Yeni yayımlanan bir rapor ile beraber kripto projelerine güç sağlayan altcoin projesi MATIC için şu sözler söyleniyor:

“Polygon, dünya çapındaki tüm blockchain ekonomisi içinde, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) için üçüncü en büyük ekosisteme sahip bulunuyor. AAVE ve UniSwap da dahil olmak üzere Ethereum’daki en popüler DeFi dApp’lerinin çoğu Polygon’a taşındı ve burada geliştiriliyor. Tam olarak 359 dApps ile dikkatleri üstüne çeken proje, en yakın katman-2 ağı rakibinden üç kat daha fazla projeye sahip ve Ethereum’un yarısı kadar. Ek olarak, ağın en yakın alternatif L1 rakipleri Avalanche ve Fantom’dan daha fazla geliştiricisi var.”

Polygon Hard Forku Sonlandı: Büyük Tartışma Başladı!

Ayrıca uzmanların dikkat çektiği bir başka nokta ise benimsenme oranları olarak öne çıkıyor. Rapor, Polygon’un Nike, Disney, Starbucks, Coca-Cola, Meta ve Reddit gibi ana akım kurumsal devler tarafından giderek daha fazla benimsendiğinin altını çiziyor.

“Polygon’un 2H22’deki bir dizi marka ortaklığına dayanarak, bu yıl ana akım NFT’nin benimsendiği yıl olabilir. Ağdaki aktif kullanıcı sayısındaki patlama, ağın arkasındaki şirket Polygon Technology’nin gişe rekorları kıran birkaç kurumsal ortaklığından kaynaklandı.

Küresel bir durgunluk yaklaşıyor!

Bloomberg Intelligence ayrıca kripto piyasasını bir bütün olarak analiz ediyor ve bunun muhtemelen ilk kez Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altcoinlerin küresel bir durgunlukla mücadele etmek zorunda kalacağına dikkat çekiyor.

“Kriptolar, tipik olarak daha düşük varlık fiyatları ve daha yüksek oynaklık anlamına gelen ilk gerçek durgunluğuyla karşı karşıya olabilir. ABD’deki son önemli ekonomik daralma, mali kriz, Bitcoin’in doğuşuna yol açtı ve olası bir ekonomik yeniden başlama, benzer dönüm noktalarını işaret edebilir. Kilit soru, uzun vadeli kazanımlar devam etmeden önce fiyat durgunluğunun ne kadar olacağıdır.”

Uzman: Bu 3 Kripto Para Her Sepette Olmalı!

Öte yandan özellikle Bitcoin ve Ethereum’a gelince, Bloomberg Intelligence, uzun vadede ETH’nin BTC’ye karşı uzun vadeli bir yükseliş trendine devam etme yolunda kesin bir adım attığını tahmin ediyor.

“Ethereum/Bitcoin çapraz oranındaki yukarı yönlü yörünge 2019’da başladı ve çok az azalma belirtisi gösteriyor. Durgun boğa piyasasında bu yöne giden bir dünyada altının dijital bir versiyonu haline gelen 2 numaralı kripto ile 1 numaralı Bitcoin arasındaki çaprazı ele almalıyız.

Grafikler, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’ndeki 2021 zirvesinden bu yana istikrarlı Ethereum/Bitcoin oranını gösteriyor. Bu, ana akıma geçişe işaret ediyor ve risk varlıklarındaki bir miktar geri dönüşten toz kalktığında, Ethereum’un yaptığı şeyi yapmaya devam etme olasılığı daha yüksek: daha iyi performans gösterebilir.”

Polygon (MATIC) fiyat durumu

Yakın zamanda kurumsal devler tarafından tercih edilen altcoin projesi Polygon (MATIC), son 30 günlük periyotta yüzde 50’nin üzerinde değer artışı gördü. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son 24 saatlik süreçte ise yüzde 3.6 düşüş yaşayan kripto, anlık olarak 1.20 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber projenin piyasa değeri ise 10.781.101.448 dolar seviyesinde bulunuyor.

Profesyonel Analist Bitcoin'i Bırakıp 'Bu Altcoin' Dedi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Profesyonel Analist Bitcoin’i Bırakıp ‘Bu Altcoin’ Dedi!