Piyasalar Düşüşe Geçerken Büyük Yatırımcılar Ripple İçin Geliyor!

Piyasalar Düşüşe Geçerken Büyük Yatırımcılar Ripple İçin Geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası düşüşe geçerken aktarılan veriler, Ripple (XRP) için bir yükselişe işaret ediyor! Peki, bunun arkasında ne var? İşte detaylar…

Önde gelen uzmanlar düşüşler karşısında “Ripple” dedi!

Popüler altcoin projesi Ripple’ın yerel coin’i XRP’i, son fiyat gerilemesine rağmen kripto yatırımcıları için cazip bir dijital varlık olmaya devam ediyor. Piyasa veri platformu Kaiko’dan alınan bilgiler, sürekli vadeli işlem hacminin açık faize oranının çoğu borsada ortalamanın üzerinde kaldığını gösteriyor. Bu da spekülatörlerin kripto piyasasına olan ilgisinin sürdüğüne dair bir işaret olarak açıklanıyor.

Kripto paralar konusunda veri sağlayıcısı şirket olan Kaiko’nun son tweet’i, geçtiğimiz ay boyunca dört kripto borsasında XRP Hacminin Açık Faiz Oranını gösterdi. Kaiko tarafından öne çıkarılan kripto borsaları arasında Binance, Bybit, Deribit ve OKX yer alıyor. Uzman isimlere göre dev kripto para borsası Binance, Temmuz ayının ortasında önemli bir artışla, öne çıkan borsalar arasında en yüksek Hacim/Açık Faiz Oranını korudu. Söz konusu metrikte Binance’i sırasıyla Deribit ve OKX takip ediyor.

Bununla beraber söz konusu tüm kripto borsaları için Temmuz ayının ortasında hacimde ani artışlar yaşandı. Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı davayı kazanmasının ardından hacim yükseldi. XRP’nin fiyatı, kripto para piyasasındaki genel bir geri çekilmeyi takiben yükselişin ardından düştü.

Kaiko verilerine göre XRP için ilgi oldukça büyük

Kaiko’ya göre, Ripple’ın zaferi ve genel kripto piyasasındaki gerileme nedeniyle heyecanın azalmasına rağmen, Ripple’ın XRP’sine olan ilgi oldukça yüksek kalmaya devam ediyor. Analitik platform tarafından yansıtılan veriler, XRP’nin Hacim-Açık Faiz Oranının sürekli olarak medyan değerden daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Böyle bir bilgi, kripto topluluğundaki yatırımcıların sağlıklı bir piyasada aktif olarak XRP işlemleri yaptığını gösteriyor. Ortalamadan önemli ölçüde yüksek bir yüzde, güçlü likiditeyi ve yatırımcıların sürekli ilgisini gösterir.

Bununla beraber Mahkemenin SEC’e karşı açılan davada kendi lehine karar vermesinin ardından XRP’nin fiyatı 0,95 dolara kadar yükseldi. Bu ralli tek bir günde %101’lik bir kazancı yansıtıyordu. Fiyat, yükseliş ivmesini sürdürmesine rağmen daha sonra geri çekildi. Karardan iki hafta sonra, Ripple 0,71 dolardan işlem görerek yeni ulaşılan yılın en yüksek seviyesinden %21’lik bir geri çekilmeye işaret ediyor. Bir diğer yandan uzmanlar, davanın ardından Ripple için gözlerin onda olmasını öneriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasalar Düşüşe Geçerken Büyük Yatırımcılar Ripple İçin Geliyor!