Peter Schiff: Bitcoin (BTC)’deki Mevcut Model Bu Seviyeye İşaret Ediyor!

649

Kripto para yatırımcıları güne büyük bir şokla başladı. Bugün erken saatlerde kripto para piyasası  ve Bitcoin büyük bir çöküş yaşadı. Şu sıralarda ise kayıplar telafi edilmeye çalışıyor. 

Bitcoin için tehlike çanları mı çalıyor? 

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu sabah, 43.200 dolar seviyelerinden 38.390 dolara kadar düştükten sonra, yeniden 39 bin dolar seviyelerinin  biraz üzerine çıkarak toparlanma sinyalleri vermeye başladı.  BTC hakkında olumsuz senaryolarıyla meşhur plan Peter Schiff ise, az önce attığı bir tweet’te, BTC’nin 38 bin dolar seviyelerinin altına düşebileceği tahmin ettiğini şu sözlerle aktardı: 

Bitcoin için ‘’omuz baş omuz’’ grafiği, 30.000 doların altında bir hareket öngörüyor

Schiff’e göre bu model, 30 bin doların altında bir Bitcoin hareketi öngörüyor. Schiff, bu seviye geçer geçmez BTC’nin büyük bir “çifte tepe” modelini tamamlayacağını ve gerçekleşmesi durumunda 10 bin dolar seviyesinin altında bir çöküşün izleneceğini de sözlerine ekledi. Twitter üzerinden, altın konusunda da görüş bildiren  Schiff, şunları söyledi:  ‘’Hisse senetlerindeki büyük düşüşe kıyasla altın, bugüne kadar yaklaşık yüzde 18 düşen Bitcoin (BTC)’in aksine güvenilir bir değer deposu olarak kendini gösteriyor. Bu, çoğu hisse senedinden çok daha fazlasıdır; bu nedenle BTC, SoV olarak altınla karşılaştırılamaz. 

 BTC, S&P 500 ve altından hala daha yüksek getiri sağlıyor 

Şuan Bitcoin yaklaşık  39,161 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirildiği üzere, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BTC”nin 38 bin dolarda dibe vurmasını bekliyordu. Santiment analitik veri sağlayıcısı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden büyük düşüşe rağmen, son beş yıldaki Bitcoin getirilerinin hala S&P 500’den neredeyse 48 kat, altından ise  84,5 kat daha yüksek olduğunu tweetledi.  

Bir gün önce Santiment, Bitcoin balinalarının BTC cüzdanlarını kripto borsalarından taşımaya devam ettiğini tweetledi. Şu anda, Santiment tarafından sağlanan verilere göre, borsa dışı cüzdanlar 10 yıl öncesine göre 8,91 milyon daha fazla BTC tutuyor. Ayrıca, soğuk cüzdanlarda tutulan toplam BTC miktarı ilk kez 17 milyonu aşmak üzere. Bu, lider kripto parabiriminin dolaşımdaki arzının neredeyse tamamı. CoinMarketCap’e göre, şu anda dolaşımda 18.935.862 BTC var. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

 

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku