Pazarlık Sıkılaştı: Elon Musk ve Twitter Tekrar Görüşüyor!

44
Twitter, 24 Nisan Pazar günü milyarder Elon Musk ile şirketin tamamen devralınması için bir kez daha yeni müzakerelere başladı. Musk, 43 milyar dolarlık bir teklif sunmuştu.

Elon Musk, teklifini artıracak mı?

Geçen Perşembe, Elon Musk Twitter’ı tamamen almak için ayrıntılı bir finansman planı açıkladı. Tesla CEO’su, İfade özgürlüğü açısından gerçek ve güvenilir bir platform haline getirmek için Twitter’ın alınması gerektiğini söyledi. Musk, şu anda 48,0 dolardan işlem gören TWTR hissesi başına 54,20 dolardan teklif verdi. Konuya aşina olan kaynaklar, “Twitter teklifi yeniden değerlendiriyor ve daha fazla bir miktar için pazarlık yapmaya çalışıyor” dedi. Washington Street Journal konuyla ilgili kaynaklara atıfta bulunarak şunları bildirdi:
Elon Musk, Cuma günü, önerilerini ve teklifinin detaylarını açıklamak için şirketin birkaç hissedarı ile özel olarak bir araya geldi ve yönetim kurulunun kararını vermesi gerektiğini tekrarladı. Musk, ayrıca, Twitter’ı alma hamlesi başarılı olsun ya da olmasın, platformu ve ülkenin en büyük sorunlarından biri olan konuşma özgürlüğüne dair sorunları çözme sözü verdi.
Ripple Yöneticisi Elon Musk'a Fena Kızdı: Gerçek Niyeti..!
 
Musk ayrıca, aktif olarak yönetilen fonlara odaklanırken bir dizi video görüşmesinde Twitter’ın bazı seçkin hissedarları ile görüştü. Elon Musk’ın tamamen devralmak için teklif vermesinin ardından sosyal medya devi Twitter, teklife sıcak bakmadı. Amaç, Musk’ın şirketteki yüzde 9’dan fazla hisseyi artırmasını önlemekti. Ancak Musk, bu teklif için hissedarların desteğini alırken bir ihale teklifi başlattı. Bununla birlikte, Twitter’ın mevcut hissedarlarından bazıları, Musk tarafından önerilen teklifin şirketin gerçek değerinin altında olduğunu savundu. Ancak kaynaklar, Musk’ın bu durumda teklifini artırabileceğini söyledi! Twitter’a yatırım yapan fon yöneticilerinden biri şunları söyledi:
Gelecek hafta uyanıp Musk’ın teklifini muhtemelen hisse başına 64.20 dolara çıkardığını görmek beni şaşırtmaz.

Musk, Spam botlarla savaşmaya kararlı

Elon Musk, Twitter’ı alması durumunda Twitter spam robotlarına savaş ilan edeceğini açıkladı. Dogecoin (DOGE) destekçisi ünlü milyarderin Twitter’ı satın alma girişimi, eleştirilere neden olmuştu.Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’te, yönetim kurulu 43 milyar dolarlık teklifini onayladıktan sonra Twitter’daki spam robotlarını ortadan kaldırmayı planladığını açıkladı. Musk, “Twitter teklifimiz başarılı olursa, spam botlarını ne pahasına olursa olsun ortadan kaldıracağız” dedi. Musk ayrıca Twitter spam robotlarını ortadan kaldırmak için tüm kullanıcıların kimliğini doğrulamak zorunda kalacağını da sözlerine ekledi.
Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk'ın Satın Alma Teklifine Yanıt Verdi!
 
Twitter botları, çoğunlukla gönderiler, retweetler gibi otomatik yanıtlar göndermek ve kullanıcılar tarafından özelleştirilmiş doğrudan mesajlar göndermek için kullanılır. Bununla birlikte, son zamanlarda, yasadışı kullanımı amaçlayan kişiler, dolandırıcılık yapmak, deneyimsiz yatırımcıları kötü niyetli projelere yatırım yapmaya çekmek için bu aracı benimsiyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku