Ödeme Devi Visa’dan Çarpıcı Kripto Para Hamlesi !

Ödeme Devi Visa’dan Çarpıcı Kripto Para Hamlesi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev finansal işlemler firması VISA, kripto odaklı hizmetlerini genişletmek amacıyla kurumlar için kripto para finansal danışmanlık birimi kurdu. Kripto danışmanlık hizmetleri, danışmanlık ve analiz bölümü içinde yer alacak ve Visa müşterilerinin gelişen ve büyüyen kripto pazarında doğru yatırımlar yapmaları konusunda yardımcı olacak. 

ABD Bankası UMB, Visa’nın, ilk ” kripto para ” danışmanlık hizmeti verdiği kurum oldu

Visa, kripto danışma grubunun finansal kurumlara, perakende devlerine ve diğer işletmelere kripto para girişimlerinde, yatırımcıların isteğine göre, kripto özelliklerini anlatmak ve NFT’leri keşfetmelerini sağlamak için yardımcı olacağını söyledi. Finansal işlemler firması ayrıca Amerikan bankası UMB’nin ilk müşterisi olduğunu ve kripto danışmanlık hizmetlerini zaten kullandıklarını ortaya belirtti. Visa’nın Avrupa kripto lideri Nikola Plecas şunları söyledi: 

Kripto bizim için çok büyük ve yeni bir büyüme fırsatı. Bu fırsatı değerlendirerek, ileriye doğru bu işi büyütmeye odaklanmaya devam edeceğiz

Visa, platformunda kripto para işlemlerini engellediği 2019 yılından bu zamana kadar uzun bir yol kat etti ve şimdi kripto pazarında lider bir ödeme işlemcisi olmaya çalışıyor. Dev finansal işlemler firması,  1 Ekim 2020’den 30 Eylül 2021’e kadar ağında kripto bağlantılı işlemlerde 3,5 milyar dolarlık işlem hacmi sağladı. 

Visa, NFT dünyasına girmeyi planlıyor

2021’in ilk çeyreğinin başlarında Visa, gelecekte kripto için en büyük finans aracı olmaya odaklanacağını söyledi. Müşterilere ve yatırımcılara kripto ödemelerini kabul etmelerini sağlamanın yanı sıra, Finans firması şimdi NFT dünyasına da girmeyi düşünüyor. Visa kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield şunları söyledi: 

NFT’lerin perakende ve sosyal medya, eğlence ve ticaretin geleceğinde gerçekten önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, NFT edinmenin, saklamanın ve onunla etkileşim kurmanın ne olduğunu ilk elden anlamak istedik. Bu alanda uzmanlık oluşturabilmek, müşterilerin bu alana yönlenmesine yardımcı olmak ve daha iyi konumlanabilmek için Anchorage ile birlikte çalıştık.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Visa tarafından yakın zamanda yürütülen bir araştırmada; küresel katılımcıların yüzde 18’i, birincil bankalarını önümüzdeki yıl içinde kripto para ile ilgili ürünler sunan bir bankaya geçirme olasılığının yüksek olduğunu ortaya koydu. Gelişmekte olan piyasalarda bu rakam yüzde 24’e yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ödeme Devi Visa’dan Çarpıcı Kripto Para Hamlesi!