Mesut Özil Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek! İşte Projenin Amacı

169
Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Mesut Özil’in sosyal medya paylaşımı hem futbol hem de kripto para camiasında büyük heyecan yarattı. Dijitalleşen finansal ekosistem, farklı sektörden tanınmış isimleri çekmeye devam ediyor.

 Mesut Özil, ticari ve sosyal girişimleri ile dikkat çekiyor

Kripto para sektörü ivme kazanırken, spor ve sanat dünyası da büyüyen bu endüstride büyük rol oynuyor. NFT’ler ve taraftar tokenlarının yanı sıra, ünlü sporcular da daha bireysel projeler ile karşımıza çıkıyor. Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Mesut Özil, sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Daha önce NFT ile kripto kervanına katılan Mesut Özil, kendi kripto para birimini piyasaya sürecek. Ticari girişimleri ile ön plana çıkan yıldız oyuncu geçen yıl hatırlanacağı üzere M10Streetwear’ı piyasaya sürmüştü.

 

 Özil’in medya hesabından yaptığı paylaşım, büyük ilgi gördü. Aslında bu mesaj bir ticari girişimin habercisi olarak yorumlanabilir. Ticari girişimlerini ilerleten Mesut Özil’in sosyal medyada 100 milyona yakın takipçisi var. Yıldız oyuncu, Arsenal’den ayrılmadan önce de sosyal girişimleriyle dikkati çekiyordu. Kripto para projesi de bu ticari girişimin bir parçası.

 Kripto para projesinin ayrıntıları

Özil, hayata geçirdiği sosyal projeleri ile ön plana çıkıyor. Yıldız futbolcu Kuzey Londra’da 11 okula 1400 kişilik ücretsiz okul yemeği tedarik etmişti. Ayrıca bir ayakkabı markası reklamından elde ettiği kârı da Covid-19 pandemisinde mücadele eden İtalyan çocuklara bağışlamış ve Nijerya’da yaşanan polis vaşhetine dur demek için de girişimlerde bulunmuştu. Mesut Özil’in piyasaya süreceği kripto parayı satın  alan hayranlar Bitcoin (BTC) ile takas edebilecek. Ayrıca Mesut Özil ile tanışma fırsatını de elde edecek.

 

Bitcoin (BTC)'de Teknik Veriler Dönüm Noktasında: 3 Kritik Metrik Ön Plana Çıkıyor

Mesut Özil’in girişimlerine benzer girişimler meydana gelmişti. Örnek olarak; Japon efsane Honda, Ekim 2020’de kendi kripto para birimi KSK Honda Coin’i piyasaya sürmüştü. Yine Kolombiyalı oyuncu Rodriguez, 2018 Dünya Kupası öncesinde JR10 Token para birimini Haziran ayında halka açmıştı. Bu tür projeler ilgi görürken, daha fazla örneklerinin gelmesi bekleniyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Tv100.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku