featured

Merkeziyetsiz Kripto Borsaları Velodrome ve Aerodrome İkinci Kez Hacklendi: Kayıplar Ne Kadar?

Birkaç gün önce hacklendiklerini açıklayan Optimism ve Base tabanlı merkeziyetsiz kripto para borsaları Velodrome ve Aerodrome, benzer bir domain saldırısına ikinci kez maruz kaldı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Saldırı: Merkeziyetsiz Borsalar İkinci Kez Hedefte

Optimism ve Base ağlarında faaliyet gösteren Velodrome ve Aerodrome borsaları, birkaç gün önce gerçekleşen domain saldırısının ardından, 29 Kasım’da ikinci bir saldırıya uğradıklarını duyurdu. İki ekip de, önceki saldırıda ele geçirilen domainlerinin geri alındığını onayladı ancak şimdi tekrar saldırıya uğradıklarını bildirdi.

Her iki borsa ekibi, 29 Kasım’daki saldırının ardından hemen kullanıcılarını uyardı. Aerodrome ve Velodrome ekipleri, sosyal medya hesapları üzerinden benzer mesajlar paylaşarak, “Görünüşe göre sağlayıcımız tekrar saldırıya uğradı” dedi ve kullanıcılara web siteleriyle etkileşime geçmemelerini önerdi.

Sorun hızlı bir şekilde çözüldü ve her iki ekip, “Domainler tekrar geri yüklendi ve yeni bir sağlayıcıya aktarılmayı beklerken TLD düzeyinde bloke edildi” şeklinde aynı mesajları yayınladı. Kullanıcılara, merkeziyetsiz frontend’lerinin güvende olduğunu ve kullanıcı varlıklarının tehlikeye atılmadığını belirttiler.

Aerodrome, Ethereum Layer 2 ağı Base üzerinde faaliyet gösteren bir platform olarak, Velodrome’dan bağımsız bir kuruluş olduğunu iddia etmişti. İki borsa da kendi ağlarında en büyük borsa konumunda, DefiLlama’nın verilerine göre Kilitlenen Toplam Değer (TVL) açısından.

Saldırıların kullanıcı varlıkları üzerindeki etkisi henüz belirsizliğini koruyor. Ancak blockchain araştırmacısı ZachXBT, 100.000 doların üzerinde fonun etkilenebileceğini tahmin ediyor.

Bu olaylar, kripto para dünyasındaki güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getirirken, kullanıcıların dikkatli olmaları ve güvenlik önlemlerini artırmaları önem taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Merkeziyetsiz Kripto Borsaları Velodrome ve Aerodrome İkinci Kez Hacklendi: Kayıplar Ne Kadar?