Mercedes-Benz ile Ocean Protocol ortaklığı

Abone Ol
Mercedes-Benz ile Ocean Protocol ortaklığı
Gökçe Hürata
 • 08 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Veri toplama, paylaşma ve para kazanma üzerine odaklanan merkezi olmayan bir veri alışveriş protokolü olan Ocean Protocol, Mercedes-Benz'in üreticisi Daimler AG ile ortaklık kuran bir pilot projeyi duyurdu.

  Daimler'in Güney Doğu Asya iştiraki, firmanın verilerini toplamak ve para kazanmak için blockchain tabanlı çözümler kullanacak.

  Pilot, Daimler'in verilerinin gizliliğini korumak ve bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından analiz edilmesine ve toplanmasına izin vermek için Ocean Protokolü'nün yakın zamanda başlatılan "hesaplama-veri" protokolünü gösterecek.

  Mercedes, Ocean Protokolü ile DLT veri pilotunu test ediyor

  Ocean, pilotun büyük küresel firmalarla daha fazla ortaklık yapacağını ve pilotu dağıtım için ölçeklenebilir bir plan olarak nitelendireceğini umuyor.

  Daimler'in BT Başkan Yardımcısı Hartmut Muller, " Blockchain'in verilerin değerini merkezi olmayan bir şekilde açma gücüne inanıyoruz.” dedi.

  Daimler, Singapur'un BT teknolojisinin üst düzey yöneticisi Frank Schur, merkezi olmayan veri pazarlarını net bir tazminat yaklaşımı ile verilerin toplanması için heyecan verici bir fırsat sağlayan ilginç bir konum olarak nitelendirdi.

  Pilot, Ocean'ın ''Compute-to-Data" özelliğini kullanıyor

  Pilot, Ocean'ın en son sürümü olan "Compute-to-Data" kullanan ilk büyük girişimi içerecek.

  Mayıs ayı ortalarında başlatılan Compute-to-Data, üçüncü tarafların söz konusu bilgileri analiz ederek “özel hesaplama işleri” yapmalarına izin verirken, varlıkların verilerinin gizliliğini korumasına izin vermeyi amaçlıyor.

  Protokolün analizinin sonuçları daha sonra para kazanma için paketlenebilirken, bilimsel veya teknolojik araştırmaları bilgilendirmek için paylaşılabilecek.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Oceanprotokol ile ilgili her şey

  Mercedes-Benz ile Ocean Protocol ortaklığı

  Mercedes-Benz ile Ocean Protocol ortaklığı

  Veri toplama, paylaşma ve para kazanma üzerine odaklanan merkezi olmayan bir veri alışveriş protokolü olan Ocean Protocol, Mercedes-Benz'in üreticisi Daimler AG ile ortaklık kuran bir pilot pr...

  • 08 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.