Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin'leri Satın Alıyor!
Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin'leri Satın Alıyor!

Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’leri Satın Alıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son bir haftalık süreçte hızlı birkaç yükseliş gördü ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 17 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Öte yandan önde gelen bir dijital varlık yöneticisi, düzenleyicinin altcoin projesi Ripple Labs’a açtığı davada kurumsal yatırımcıların ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) karşı XRP yatırımlarını koruduğunu bildiriyor. İşte detaylar..

Yatırımcılar popüler altcoin XRP’ye kayıyor!

Paylaşılan son verilere göre CoinShares, en son Dijital Varlık Fon Akışları Haftalık raporunda, bir bütün olarak dijital varlıklar için çıkışlara rağmen kurumsal yatırımların XRP’ye aktığını söylüyor.

“XRP, toplam yönetim altındaki varlıkların yüzde 9’unu temsil eden toplam 3 milyon dolarlık girişle trendi aştı.”

altcoin

SEC, XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar bir menkul kıymet olarak kaldığını iddia ediyor. Ancak CoinShares, yatırımcıların SEC’in argümanlarının nihayetinde mahkemede başarısız olacağını düşündüklerini öne sürüyor.

“SEC ile olan yasal davasının artan netliğinin, yatırım topluluğu tarafından XRP için giderek daha uygun görüldüğüne inanıyoruz.”

Genel olarak, dijital varlık kurumsal yatırım ürünleri geçen hafta çıkışlar yaşadı ve 2022’nin sonlarında başlayan bir trendi sürdürdü.

“Dijital varlık yatırım ürünleri, son üç haftadır devam eden hafif olumsuz hissiyatı vurgulayarak toplam 9,7 milyon dolarlık çıkış gördü.”

Bitcoin toplam 6.5 milyon dolarlık bir çıkışa tanık oldu!

Bir diğer yandan Coinshares tarafından paylaşılan verilere göre, piyasa lideri ve önde gelen dijital varlık Bitcoin (BTC), çıkışlardan aslan payını aldı.

“Bitcoin, üst üste üçüncü hafta toplam 6,5 milyon dolarlık küçük çıkışlar gördü, bu da 2023’ün başındaki hissiyatın olumsuz olmaya devam ettiğini ima ediyor.”

Bu 5 Altcoin Haftaya Damga Vurdu: İşte Olanlar!

Ethereum (ETH) yatırım ürünleri, 3,1 milyon dolarlık çıkış yaşayarak üst üste sekizinci hafta kayıp yaşadı. Birden fazla kriptoya yatırım yapan çok varlıklı dijital yatırım ürünlerinde geçen hafta 4,5 milyon dolarlık çıkış oldu. Altcoin projeleri, Binance Coin (BNB) ve Litecoin’e (LTC) odaklanan kurumsal yatırım araçları sırasıyla 0,2 milyon dolarlık giriş elde etti.

Öte yandan kripto para piyasasının geneline baktığımızda son bir haftalık süreçte hızlı yükselişler görebiliyoruz. Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere popüler altcoin projeleri ve lider kripto’da yaşanan yükselişler, piyasanın geneline etki etti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 17 bin dolar seviyesini aşarak 17.400 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Bununla beraber popüler altcoinler de yükselişe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’leri Satın Alıyor!