Kritik noktayı kırarsa potansiyeli yüksek

Kritik noktayı kırarsa potansiyeli yüksek

  • Ağustos 06 ,2019

Merhabalar… Bir önceki analizimizde hatırlarsanız iki trend çizgisinin öneminden bahsetmiştik. Son fiyat hareketleriyle grafikte gösterilen 2 numaralı trend çizgisin üzerine çıktı. Teknik anlamda bu oldukça olumlu. Ancak hala tam olarak bu trendin kırıldığından bahsetmek zor. Bu bağlamda EOSUSD için 4.5300 ve 4.7000 direnç noktaları son derece önemli. 

 

Sonuç olarak; teknik olarak henüz tam teyit edilmese de olumlu bir görüntü hakim. Ancak başta da belirttiğimiz gibi 4.5300 ve 4.7000 direnç seviyeleri son derece önemli. Bu noktaların kuvvetli bir şekilde geçilmesi teknik anlamda yaklaşık yüzde 30’a varan bir potansiyelin açılmasını sağlayabilir. Bu noktaya dikkat!.. Ancak birkaç deneme sonrasında bu dirençlerin kırılamaması EOSUSD için güç kaybı anlamına gelir ki bu da 3.5000 seviyelerine doğru bir geri çekilme riskini beraberinde getirir. 

 

Beklenti; MACD Dema henüz tam anlamıyla olumlu sinyal üretmemesine karşın olumlu sinyal üretme beklentisinde olması, hareketli ortalamalardaki olumu görüntü ve grafikte belirttiğimiz 2 no’lu trendin yukarı yönlü geçilmesi EOSUSD için yukarı yönlü bir potansiyelin ağır bastığını teknik anlamda gösteriyor. Beklentinin gerçekleşmesi durumunda ise kademeli olarak 5.6600 – 6.070 bandına doğru bir hareket beklenebilir. 

 

Bol kazançlar
Görüş ve önerileriniz için: @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN