Kripto Para Sektörü Alarmda: ABD Aşamalı Olarak Çin’in Yolundan Gidiyor!

59

ABD, son zamanlarda kripto para karşıtlığı ile gündemden düşmezken, sektörü derinden sarsacak bir gelişme daha yaşanıyor. 1 trilyon dolarlık altyapı ek vergi yasa tasarısı ile getirilmesi planlanan ve çok eleştirilen kripto vergisi, ülkede büyük tartışmaya neden oldu. Senatörlerin bazıları tasarıyı desteklerken, bazıları ise karşı çıkıyor.

Bir sonraki hedef PoW (İş Kanıtı) olacak

Yasa tasarısında en büyük eleştiri alan nokta broker kavramının tanımı. Geniş bir yelpezede tutulan tanımlama, madenciler ve cüzdan sağlayıcıları da dahil olmak üzere kripto para ekonomisindeki tüm kişileri içeriyor. Büyük tepki almasından sonra, senatörler Mark Warner ve Rob Portman iki partili altyapı tasarısında bir “son dakika değişikliği” önerdiler. Değişiklik, madenciliğin ispatını, donanım ve yazılım cüzdanlarının sağlayıcılarını kapsamıyor. Bununla birlikte, yine de, vergiye tabi olacak olan hisse ispatı doğrulayıcılarını ve sektördeki diğer kripto para kurumlarını kapsıyor.

Ortaya çıkan haberler, Beyaz Saray’ın resmi olarak bu değişikliği desteklediği yönünde. Kripto para savunucuları, böyle bir düzenlemenin kesinlikle “işe yaramaz” olduğunu söylediler. Yatırımcılar ve sektör üyeler, tasarıya şu ifadeleri kullanarak tepki gösterdi:

Bu yasa tasarısı büyük bir hata. Bu girişim, dolaylı olarak Bitcoin’i yasaklamak. Uygulanması imkansız bir yasa tasarısı. Amaçları, tam düğümleri, lighting düğümlerini ve çoğu Bitcoin cüzdanını suç haline getirmek. Ve aslında iş ispatından (PoW) yana değiller; bir sonraki yasa tasarısı buna da saldıracak. 

 ABD’deki kripto para karşıtlığı Çin’i andırıyor

Son iki ay içinde Çin, Bitcoin’i ve ülkedeki tüm kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklayan katı bir baskı başlattı. Analistler, bu yasa tasarısının kripto para yatırımcılarını Amerika’ı terk etmeye zorlayacağını ve daha sonra başka ülkelere taşınmaya mecbur kılacağını söylüyor.


Kripto paa savunucuso olan senatörler Cynthia Lummis, Pat Toomey ve Ron Wyden, “madenciler, dağıtılmış defter işlemlerini doğrulama”, “dijital varlıkları veya bunlara karşılık gelen protokolleri geliştirme” gibi kuruluşlardan oluşan geniş bir muafiyet listesi içeren yeni bir değişiklik önerdiler. madenciler ile. Wyoming Senatörü Cynthia Lummis de son tweetinde aynı şeyi doğruladı: Senatör Toomey de şu tweeti attı:

Broker tanımını netleştirerek, değişikliğimiz madenciler, ağ doğrulayıcıları ve diğer hizmet sağlayıcılar gibi finansal olmayan aracıların iki taraflı altyapı paketinde belirtilen raporlama gereksinimlerine tabi olmamasını sağlayacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku